اخبار مرتبط

در جریان ادای شهادت کوهن در کنگره عنوان شد؛

کاخ سفید از پوشش خبری شام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و « کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در روز چهارشنبه توسط خبرنگاران خبرگزاری های«رویترز، آسوشیتدپرس و بلومبرگ» پس از آن که دو تن از آنها در ابتدای صحبت کردنش با کیم پرسش مطرح کردند، جلوگیری کرد.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ سفید از پوشش خبری  شام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و « کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در روز چهارشنبه توسط خبرنگاران خبرگزاری های«رویترز، آسوشیتدپرس و بلومبرگ» پس از آن که دو تن از آنها در ابتدای صحبت کردنش با کیم پرسش مطرح کردند، جلوگیری کرد.

این سه خبرگزاری از جمله نمایندگان شبکه های رسانه ای در کاخ سفید هستند.

پرسش مطرح کردن خبرنگاران نماینده شبکه های اطلاع رسانی از رهبران با صدای بلند امر معمول و مرسومی است.روز چهارشنبه دو خبرنگار از ترامپ درباره نشست سران آمریکا و کره شمالی و درباره شهادت « مایکل کوهن»در کنگره آمریکا در دو مناسبت مختلف سئوال پرسیدند؛کوهن مسئولیت انجام کارهای مخفیانه برای ترامپ را به عهده داشت.

کوهن وکیل مدافع سابق  رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در جریان ادای شهادت در کنگره آمریکا، دونالد ترامپ را مردی «نژاد پرست، شیاد و متقلب» توصیف کرد که به برتری سفیدپوستان معتقد است.

وی همچنین گفت که ترامپ به او گفته است که سیاه پوستان هرگز به او رای نمی دهند زیرا آنها خیلی «کودن» هستند و با این حال هنوز من برای آنها کار می کنم. وی همچنین افزود که وقتی در حال عبور از یک محله در «شیکاگو» بوده‌اند به او گفته است: «فقط سیاه پوستان می توانند به این شکل زندگی کنند.»

وی همچنین ترامپ را یک «شیاد و متقلب» خطاب کرد و ادعا کرد که دونالد ترامپ دارایی هایش را بیشتر از آنچه هست جلوه داده که ثروتمندتر به نظر برسد اما در هنگام مالیات دادن این دارایی ها را کمتر از آنچه واقعا هست، گزارش کرده است.

مایکل کوهن همچنین در این جلسه گفت: «احساس شرمندگی می کنم که بخاطر ضعف و وفاداری نابجا تلاش کردم از آقای ترامپ محافظت کنم. احساس شرمندگی می کنم که به جای اینکه به صدای وجدانم گوش کنم، در کارهای غیرقانونی آقای ترامپ مشارکت کردم. شرمنده‌ام زیرا می دانم آقای ترامپ کیست. او یک نژادپرست، شیاد و متقلب، پر از نفرت و عدم تحمل است. من از تمام کمک‌ها و حمایت‌هایی که از او کردم پشیمانم.»

دونالد ترامپ در توئیتی در واکنش به سخنان مایکل کوهن، ادعاهای او را تکذیب کرد و گفت که او دروغ می گوید تا از طول دوران زندانش بکاهد.

مایکل کوهن همچنین به ماجرای رابطه کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه اشاره کرد و گفت: «آقای ترامپ از مذاکرات با روسیه در دوران مبارزات انتخاباتی خبر داشت و آن را هدایت می کرد اما درباره آن دروغ گفت. او درباره آن ماجرا دروغ گفت زیرا هرگز انتظار نداشت در مبارزات انتخاباتی پیروز شود. او درباره این ماجرا دروغ گفت زیرا می خواست صدها میلیون دلار از پروژه‌اش در مسکو سود کسب کند.»

مایکل کوهن در این جلسه از خانواده‌اش، دولت و مردم آمریکا عذرخواهی کرد.

مایکل کوهن همچنین گفت که ترامپ یک معما است و همانند همه ما چهره خوب و بد دارد اما از زمان انتخاب شدنش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا «بدترین» چهره‌اش را نشان داده است.

این وکیل سابق ترامپ همچنین در مورد هک شدن ایمیل های دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ گفت که دونالد ترامپ از این ماجرا مطلع بوده است.

مایکل کوهن در حالی روز چهارشنبه در کنگره آمریکا علیه دونالد ترامپ شهادت داد که رئیس جمهوری آمریکا برای ملاقات با رهبر کره شمالی به  هانوی پایتخت ویتنام سفر کرده است.

روزنامه واشنگتن پست در این زمینه اخراج خبرنگاران نوشت که این خبرنگاران بعدا  از پوشش خبری شام کنار زده شدند و دلیل این کار را «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید این چنین اعلام کرد:« حساسیتی است که سئوال کردن با صدای بالا در دو بار قبلی به وجود آورد.»

خبرگزاری رویترز نگرانی شدید خود را از اخراج«جف میسون» خبرنگارش و دیگر خبرنگاران ابراز کرد.

خبرگزاری رویترز با صدور بیانیه ای تأکید کرد:« به این مساله باور داریم که ضرورت دارد دولت  اجازه دهد به مسئولان دسترسی داشته و از آنها سئوال شود و مورد محاسبه قرار گیرند.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز تصریح کرد که با اقدامات کاخ سفید برای محدود کردن رسیدن به رئیس جمهور مخالف است.

«لورن ایستون» سخنگوی خبرگزاری آسوشیتدپرس در این زمینه گفت که « بسیار ضرورت دارد که هر گونه رئیس جمهوری از معیارهای آزادی بیان نه فقط داخل میهن بلکه به طور خاص در خارج از میهن حمایت کند.»

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

در جریان ادای شهادت کوهن در کنگره عنوان شد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.