اخبار مرتبط

زندانیان پاکستانی در بنگال غربی به سلول های «با امنیت بالا» انتقال یافتند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، دولت بنگال غربی 14 زندانی پاکستانی را به سلول های «با امنیت بالا» منتقل کرد. این اقدام به دنبال تشدیدی تنش های سیاسی میان هند و پاکستان صورت می گیرد.

این اقدام دولت بنگال غربی در عین حال چند روز پس از آن صورت می گیرد که یک زندانی 50 ساله پاکستانی به دست هم بندی هایش در زندان مرکزی جایپور کشته شد. 

مقامات هندی امروز چهارشنبه از ورود سه جنگنده پاکستانی به حریم هوایی این کشور خبر دادند، در عین حال ارتش پاکستان اعلام کرد که دو جنگنده هندی را در حریم هوایی خود در کشمیر ساقط کرده است. 

پلیس پاکستان در عین حال اعلام کرد در حملات توپخانه ای امروز چهارشنبه هند به کشمیر پاکستان، 6 غیرنظامی کشته شدند.

دیروز رسانه های هندی به نقل از مقامات این کشور اعلام کردند در حمله جنگنده های نیروی هوایی هند به پایگاه شبه نظامیان در خاک پاکستان 200 تا 300 شبه نظامی کشته شدند. این در حالی که سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد جنگنده های هندی حریم هوایی پاکستان را در امتداد خط کنترل مرزی نقض کردند و با مشاهده واکنش سریع جنگنده های پاکستانی به سرعت مجبور به ترک منطقه شدند. این نخستین بار از سال 1971 تاکنون است که جنگنده‌ های نیروی هوایی هند از خط واقعی کنترل عبور کرده و وارد حریم هوایی پاکستان شده‌ اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.