پیام مساعدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مدت زمان فعالیت این سامانه بارشی بتدریج از روز جمعه تا اواخر روز یکشنبه هفته آینده‌است که آغاز فعالیت آن روی دریا و سواحل شمالی و روزهای شنبه و یکشنبه همه نقاط استان شاهد باران، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و گاهی ریزش تگرگ خواهد بود.

وی بیان کرد: عصر جمعه تا اواخر روز یکشنبه به سبب وزش باد شدید و تندبادهای لحظه‌ای دریا مواج و توفانی است.

مساعدی ادامه داد: روزهای شنبه و یکشنبه با توجه به تشدید بارش‌ها در استان بوشهر و استان‌های همجوار آبگرفتگی شدید معابر عمومی و اختلال در ترددهای شهری و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی کاهش دید و احتمال ریزش کوه در راه‌های ارتباطی پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: دری این مدت باید از ترددهای دریایی بویژه شناورهای کوچک، تفریحی و مسافری اجتناب شود.

مساعدی اظهار داشت: همچنین بایداز صعود به کوه‌ها  و اتراق در کنار رودخانه‌ها اجتناب و اقدام‌های لازم برای حفاظت از محصولات کشاورزی و کنترل دما و رطوبت در واحدهای تولیدی کشاورزی و دامداری اندیشیده شود.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر قسمتی تا نیمه ابری در برخی نقاط و روی دریا با احتمال بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و در برخی نقاط با پدیده مه و کاهش دید پیش‌بینی شده‌است.
مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتی‌متر پیش‌بینی شده‌است.
فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۰:۱۳ بامداد، جزر اول ۰۸:۲۴ ، مد دوم ۱۵:۴۹ و جزر دوم ۱۵:۳۷ خواهد بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.