آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز سه‌شنبه در جمع کارکنان اداره کل استاندارد استان بوشهر افزود: اجرای استاندارد در سطوح مختلف جامعه از جمله تولید کالا و خدمات به عنوان یک اصل مهم باید همواره مورد توجه باشد.

وی بیان کرد: تولید یکی از ارکان اساسی اقتصاد هرکشور است از این رو توجه به تولیدات با کیفیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

صفایی بوشهری ادامه داد: اقتصاد به معنای بیشتر فروختن نیست بلکه به معنای خوب فروختن است و این امر نیز جز در سایه تولیدات با کیفیت و استاندارد محقق نمی‌شود.

وی همچنین با انتقاد از وضعیت استاندارد خدمات، فروش و تاسیسات در کشور اظهارداشت: اقدام‎های مفیدی در زمینه استاندارد کشور صورت گرفته اما هنوز هم نیازهایی در این زمینه احساس می شود.

صفایی بوشهری ادامه داد: توانمندی استانداردسازی در ایران وجود دارد اما باور رشد اقتصادی در استاندارد کار و کالا وجود ندارد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر نیز گفت: این استان با برخورداری از ظرفیتی قابل توجه اکنون به عنوان قطب آزمایشگاهی جنوب کشور مطرح و از قابلیت آزمون بیش از ۹۶ درصد کالاهای تولیدی، صادراتی و وارداتی برخوردار است.

محمدرحیم بهره‌مند افزود: این اداره کل در زمینه تدوین و بازنگری استاندارد نیز جزو استان‌های پیشگام کشور است و هر سال این موارد را حتی بیش از سهم تکلیفی اجرا می‌کند.

وی اظهارداشت: با مجوز دریافت شده برای نخستین بار در کشور تعداد ۱۵ هزار سیلندر گاز در استان بوشهر نوسازی می‌شود که مزیت اصلی طرح یاد شده نداشتن کمترین هزینه برای عاملان توزیع سیلندرگاز و مصرف‌کنندگان است.

بهره‎‌مند ادامه داد: رعایت الزامات استاندارد در عرصه تولید، مصرف و تجارت، یک ضرورت و نیاز اساسی است و همه فعالان این بخش باید به سمت استاندارد بروند.

وی تاکید کرد: همگان باید مروج فرهنگ استاندارد باشند چراکه اهمیت مقوله استاندارد در تمامی ابعاد زندگی نمایان است.

بهره‌مند تصریح کرد: در حال حاضر موضوع استاندارد از مزرعه تا خانه مد نظر است و استاندارد باید در فرهنگ مردم قرار گیرد و از توجه صرف به تنبیه اجتناب و بلکه تشویق نیز مد نظر باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.