مدیرعامل شهرک های صنعتی بوشهر عنوان کرد: به دلایلی چون تحریم ها و نوسانات نرخ ارز و یا دلایل مدیریتی ممکن است برخی از واحدهای اقتصادی غیرفعال شوند و از طرفی برخی از واحدها نیز به چرخه تولید برگردند.

به گزارش ایسنا منطقه بوشهر، مهدی صفوی در نشست مطبوعاتی با بیان اینکه هدف گذاری سالانه ما بر فعال‌سازی واحدهای غیرمجاز است، گفت: در شهرک صنعتی ۲ واحدها حتی با وجود مشکلات فعال هستند و کمتر واحد تعطیلی داریم. خوشبختانه بسیاری از واحدهایی که سال گذشته غیرفعال بودند نیز الان در حال کار هستند.

وی با اشاره به فراهم بودن امکانات و زیرساخت های ضروری برای واحدهای صنعتی تصریح کرد: واحدهای فعال و صادرکننده شهرک صنعتی بیشتر در حوزه آبزیان و خرما فعالیت می‌کنند که از مزیت های منطقه ای استان بوشهر هستند. 

مدیرعامل شهرک های صنعتی بوشهر خاطرنشان کرد: مطالعه توسعه شهرک صنعتی برازجان به مساحت ۱۰۰ هکتار و همچنین توسعه شهرک صنعتی بوشهر ۲ در دستور کار است.

صفوی اظهار کرد: در نگاه بلند مدت توسعه برنامه ای برای ساخت شهرک جدید در شهرستانهای فاقد واحد نداریم.

وی با اشاره به ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: با اکثر دانشگاه های استان تفاهم نامه داریم و حتی فضا را برای حضور دانش‌آموختگان فراهم کرده‌ایم، حمایت از پایان نامه های دانشجویی با موضوعات مرتبط با صنعت و حضور دانشجویان در واحدهای صنعتی از جمله این فعالیت ها است، اما در این خصوص دانشگاه نیز باید تمایل به حضور و انجام پروژه مشترک را داشته باشد.

مدیرعامل شهرک های صنعتی بوشهر عنوان کرد: باید اعتراف کنم که این ۵ بخش از ظرفیت‌های خوب استفاده نکردم وی با اشاره به پروژه های دانش بنیان و اشتغال گفت اسپری و سپردن کارها این ر استان ها نیز برای حل مشکلات صنایع استان استفاده کرده برای این مرحله یکی از مسائل فناوران از طریق دانشگاهی مشهد اقدام شد

از برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های صنایع کوچک استان در بهمن ماه و در منطقه عسلویه انرژی پارس جنوبی خبر داد.


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.