اخبار مرتبط

متن کامل مصاحبه وزیر امور خارجه با سی‌بی‌اس؛

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و رئیس (یوناما) که در چارچوب رایزنی‌های دوره‌ای خود به کشورمان سفر کرده است، با معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان در دفتر کار وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان، با سیدعباس عراقچی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش جماران، عصر روز یکشنبه «تادامیچی یاماموتو»، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و رئیس (یوناما) که در چارچوب رایزنی‌های دوره‌ای خود به کشورمان سفر کرده است، با سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان در دفتر کار وی  دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار آخرین وضعیت افغانستان مورد بررسی قرار گرفت و «یاماموتو» ضمن تشریح اوضاع امنیتی آن کشور و آخرین تلاش‌های جامعه بین‌المللی برای پیشبرد روند صلح و آشتی ملی در افغانستان بر لزوم همکاری بین‌المللی در این جهت تاکید کرد.

عراقچی نیز در این دیدار با اشاره به نقش مهم کشورهای همسایه در حل مشکلات افغانستان، ضمن اعلام آمادگی برای کمک در این زمینه انتظار کشورمان از سازمان ملل برای ایفای نقش پررنگ‌تر در حل مسائل افغانستان و پیشبرد روند صلح و آشتی ملی در این کشور را مورد تاکید قرار داد.

بر اساس این گزارش نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و رئیس (یوناما) صبح امروز نیز با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رایزنی کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

متن کامل مصاحبه وزیر امور خارجه با سی‌بی‌اس؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.