اخبار مرتبط

نماینده مردم تهران خطاب به رئیس مجلس گفت: من خواهش می کنم که شما این موضوع را یک جوری با دوستان شورای نگهبان که در جای خود، نظر فقهی و حقوقی دارند مطرح کنید.

 

به گزارش جماران؛ نماینده مردم تهران از هیات رییسه مجلس خواست که به موضوع سپنتا نیکنام ورود کرده و آن را حل کنند.

مصطفی کواکبیان در تذکر شفاهی خود درباره موضوع «سپنتا نیکنام» با بیان اینکه اصل ۷۱ قانون اساسی به صراحت می‌گوید مجلس می‌تواند در عموم مسائل قانون گذاری کند، اظهار داشت: همچنین بند ۱۱ ماده ۲۴ نیز می‌گوید رئیس و هیئت رئیسه باید شان مجلس را رعایت کند و من بحثم این است که یک هموطن زرتشتی سه ماه است اجازه پیدا نمی‌کند به جلسات شورای شهر برود.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: من خواهش می کنم که شما این موضوع را یک جوری با دوستان شورای نگهبان که در جای خود، نظر فقهی و حقوقی دارند مطرح کنید که این موضوع را بیاورند و از کانال مجلس بگذرانند که مجلس هم تفسیر کند و به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود وگرنه ادامه موضوع به این شکل، مجلس را از حیز انتفاع می اندازد.

در ادامه علی لاریجانی، رئیس مجلس در پاسخ به وی گفت: راه این کار همین است و شورای نگهبان در این موضوع مرجع است و باید درباره قوانین مجلس نظر دهد که در اصل چهارم قانون اساسی هم مطرح شده است.

لاریجانی در پایان اظهار امیدواری کرد: باید از طریق خودش به این موضوع رسیدگی شود و حیطه و حوزه آن مشخص شود چرا که یک بحث علمی است و ما هم در حال پیگیری آن هستیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.