لطف‌الله دژکام امام جمعه شیراز نسبت به برخی بدرفتاری‌های گردشگران در مسجد نصیرالملک گفت: ما دلمان خوش است که گردشگر داریم، باوجود اینکه به اینجا می‌آید و‌ می‌داند که مسجد است احترام را نگه نمی‌دارد. این چه وضعیتی است که ما می‌خواهیم دو رکعت نماز در مسجد خودمان بخوانیم غوغا و جنجال پیش می‌آید و انگار طلبکار هستند. ما که بلیت به کسی نفروختم که طبلکار هستید.

به گزارش جماران؛ امام جمعه شیراز گفت: صریح عرض می‌کنم هر گردشگر محترمی که به بازدید مسجد نصیرالملک می‌آید قدمش بر چشم اما آداب و مقررات فرهنگی را باید رعایت کنند. این‌مکان برای ما وقف شده، بهره‌برداری مسجد وکیل و‌ مسجد مشیر ما هستیم، اگر دیگری می‌خواد بیاید استفاده کند تا وقتی مزاحم ما نیست حق دارد اگر مزاحم شود شرعا و قانونا حق ندارد.

در این خصوص از مسئولان مطالبه داریم و گاه سکوت می‌کنیم که خودشان متوجه شوند اما ظاهرا بدتر می‌شود و اگر نمی‌توانند مدیریت کنند اعلام می‌کنم که مسجد نصیرالملک و مسجد وکیل را خودم و به سبک خودم مدیریت کنم. 

من شنیدم امروز به یک خانم محترم فحش دادند، اگر چنین چیزی ثابت شود می‌دانید که چه کاری سر همه در می‌آورم. هرچه ما هیچ چیزی نمی‌گوییم فکر می‌کنند همه کاره هستند. هیات امنای پوسیده‌ای که نمی‌تواند اداره کند برود کنار، کسی که نمی‌فهمد حالی‌اش می‌کنیم. فضای شهر را به بازی‌گرفتند، اگر نمی‌توانند اعلام کنند ما حداقل فضاهای مذهبی خودمان را که می‌توانیم اداره کنیم.

حجم ویدیو: 16.76M | مدت زمان ویدیو: 00:05:05
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.