اوجی، وزیر نفت بیان کرد: در بحث تامین بنزین شب عید ذخایز خوبی در ۱۴۰۰ جایگاه سراسر کشور تمهیداتی اندیشیده شده و مشکلی مسافران نوروزی نخواهند داشت.

به گزارش جماران؛ به نقل از خانه ملت، وزیر نفت درباره موضوع تامین بنزین شب عید مردم، گفت: ذخایز خوبی در ۱۴۰۰ جایگاه سراسر کشور داریم و تمهیداتی هم در ای زمینه اندیشیده شده و مشکلی مسافران نوروزی نخواهند داشت.

جواد اوجی وزیر نفت امروز چهارشنبه 16 اسفند ماه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز که در الجزایر برگزار شد، گزارشی از وضعیت ذخائر و تولیدات کشورهای عضو که ۷۰ درصد گاز جهان را تامین می‌کنند، داده شد.

وی با ابراز خشنودی نسبت به دستاورد بزرگ در صنعت گاز کشور، اظهار کرد: صنعت  نفت و گاز ایران در بین کشورهای تولیدکننده و صادرکننده گاز موفق به کسب رتبه اول  در بخش جمع‌آوری گازهای مشعل و عملیاتی کردن آن‌ها شد. همچنین در حالی که میانگین رشد تولید گاز طبیعی طبق اعلام دبیرخانه اجلاس سران ۲.۵ درصد است اما جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب رشد تولید ۵ درصدی گاز شده است.

اوجی از برگزاری اجلاس وزرای نفت کشورهای صادرکننده گاز در آبان ۱۴۰۳ در ایران خبر داد و افزود: در اجلاس الجزایر توانمندی‌های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت و گاز را عرضه کردیم، همچنین از فرمت قراردادهای جدید توسعه میادین گازی کشورمان برای جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی رونمایی کردیم.

وزیر نفت ادامه داد: توافق‌های خوبی در بخش‌های صدور خدمات فنی و مهندسی، فروش فرآورده‌های گازی، توسعه میادین گازی و توسعه ایستگاه‌های تقویت فشار، خطوط انتقال و ذخیره‌سازی با کشورهای عضو داشتیم.

وی اظهار کرد: زیرساخت خطوط نفت و گاز ایران برای ترانزیت و انتقال انرژی از شمال به جنوب و شرق و غرب کاملا آماده است که توسط رییس‌جمهور به این مجمع جهانی پیشنهادات خوبی داده شد.

اوجی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در اسفند ۱۴۰۲ سرمای شدیدی داشتیم ولی خوشبختانه در هیچ جای کشور قطعی یا افت فشار گاز نداشتیم همچنین در سیلاب جنوب شرق کشور نیز مشکلی برای قطع گاز نداشتیم. توانمندی پیمانکاران و سازندگان کشور در بحث توسعه و تجهیز پالایشگاه ها و خطوط انتقال و مجتمع های پتروشیمی به کشورهای منطقه، آمریکای لاتین و آفریقایی به شکل صادرات خدمات فنی مهندسی عرضه می شود.

وزیر نفت اضافه کرد: در بحث تامین بنزین شب عید ذخایز خوبی در ۱۴۰۰ جایگاه سراسر کشور تمهیداتی اندیشیده شده و مشکلی مسافران نوروزی نخواهند داشت.

اوجی بیان کرد: بهره‌برداری از میادین نفتی سپهر و جفیر به زودی با افزایش ۵۰ هزار بشکه ای تولید نفت با حضور رییس جمهور انجام خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.