محبوب حضرتی گفت: خانه امن فعلی گروه‌های تمامیت‌خواه باید ناامن شود. باید صدایی در مجلس باشد که بتوان یکدستی اقتدارگراها را از میان برد. حداقل مردم باید بدانند در خانه ملت و در پس جلسات کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف چه می‌گذرد.

به گزارش جماران؛ روزنامه اعتماد با محبوب حضرتی، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از تهران گفت‌وگو کرده است. 

بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌‌خوانید: 

با رای ندادن و غیبت در انتخابات، نمی‌توان تغییرات را تحقق بخشید.

خانه امن فعلی گروه‌های تمامیت‌خواه باید ناامن شود. باید صدایی در مجلس باشد که بتوان یکدستی اقتدارگراها را از میان برد. حداقل مردم باید بدانند در خانه ملت و در پس جلسات کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مختلف چه می‌گذرد.

اگر مجلس یکدست در اختیار طیف‌های تندرو و تمامیت‌خواه قرار بگیرد، شک نکنید، تصمیماتی می‌گیرند و سیاست‌هایی را اجرایی می‌کنند که برخلاف منافع مردم خواهد بود. در این صورت دیگر نگرانی از تصویب طرح صیانت و حجاب و عفاف و ...نخواهند داشت، چون صدای متفاوتی نیست که افکار عمومی را در جریان تصمیمات و برنامه‌های تمامیت‌خواه‌ها قرار دهد. 

ایرانیان انتخابات و پارلمان را به سادگی به دست نیاورده‌اند که به سادگی بخواهند آن را از دست دهند و در اختیار تمامیت‌خواهان قرار دهند. 

 فراموش نکنید از مجلسی که رضاشاه تلاش می‌کرد آن را تحت سیطره خود بگیرد، چهره‌های مصلحی چون مدرس و مصدق و...بیرون آمدند. منظورم این است که در بزنگاه‌های فشار و تلاش اقتدارگرایان برای خالص‌سازی و یکدست‌سازی هم می‌توان دستاوردهایی به نفع مردم و کشور خلق کرد. 

باید تلاش کنیم صدای بی‌صدایان و قدرت بی‌قدرتان باشیم.

  هر سال دستمزد حقوق بگیران، کارگران و بازنشستگان بین 18تا 20درصد افزایش می یابد، این در حالی است که نرخ تورم در ایران در خوش بینانه ترین حالت بالای 40درصد است.

 در گذشته، میزان درخواست های مهاجرت در هر روز 10الی 20نفر بود، اما امروز این آمار به بیش از 100نفر در هر روز رسیده است.

 جدا از شفاف سازی امور و جلوگیری از تبعیض ها و مفاسد که از طریق گردش آزاد اطلاعات و آزادی رسانه‌ها ایجاد می شود، مشکلاتی چون صندوق های بازنشستگی، محیط زیست،آب، اشتغال و...باید در دستور کار برنامه‌ریزی ها قرار بگیرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.