آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه حضرت علی (ع) معیار سنجش حقانیت است، عنوان کرد: با تعیین نسبت افراد و جوامع با سیره علوی، می‌توان جبهه حق را از جبهه باطل تشخیص داد. درمان درد‌های جهان آشفته امروز که تحت تاثیر معادلات ظالمانه قدرت‌های استکباری است رجوع به سیره عادلانه علوی می‌باشد که بر مبنای معارف ناب اسلامی شکل گرفته است.

به گزارش جماران؛ دبیر شورای نگهبان گفت: شناخت صحیح و معرفی ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی (ع) از جمله مهم‌ترین وظایف علاقه‌مندان ایشان است.

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابتدای جلسه امروز (چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲) این شورا با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد امیرالمومنین علی (ع) اظهار داشت: این عید باعظمت را به همه رهروان راه آزادگی تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم توفیق شناخت و پیروی از ایشان را به همه ما عنایت فرماید.

وی خاطرنشان کرد: شناخت صحیح و معرفی ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی (ع) از جمله مهم‌ترین وظایف علاقه‌مندان ایشان است. محبت ما نسبت به امیرالمومنین (ع) باید در رفتار فردی و اجتماعی‌مان نمود داشته باشد.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه حضرت علی (ع) معیار سنجش حقانیت است، عنوان کرد: با تعیین نسبت افراد و جوامع با سیره علوی، می‌توان جبهه حق را از جبهه باطل تشخیص داد. درمان درد‌های جهان آشفته امروز که تحت تاثیر معادلات ظالمانه قدرت‌های استکباری است رجوع به سیره عادلانه علوی می‌باشد که بر مبنای معارف ناب اسلامی شکل گرفته است.

آیت‌الله جنتی همچنین بیان داشت: اعترافات پرشمار دشمنان حضرت علی (ع) به فضایل آن حضرت وظایف دوستان آن حضرت برای تبیین شخصیت ایشان را سنگین‌تر می‌کند.

وی در خصوص ایام اعتکاف نیز گفت: خوشا به سعادت آنان که از نعمت ارزشمند خلوت عارفانه با خداوند مهربان بهره‌مند می‌شوند و جان خود را در زلال عبادت شست‌وشو می‌دهند و طراوت می‌بخشند. امیدواریم این ضیافت عاشقانه گوارای وجودشان باشد و همگان را از دعای خیر خویش محروم نسازند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.