ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده آمریکا موسوم به سنتکام ، روز چهارشنبه به وقت محلی برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۲ مهرماه جاری در بیانیه ای ادعا کرد: دولت آمریکا در ۲ اکتبر ۲۰۲۳، تقریباً ۱.۱ میلیون گلوله ۷.۶۲ میلی متری را به نیروهای مسلح اوکراین منتقل کرد.

به گزارش جماران؛ ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده آمریکا (سنتکام) امروز چهارشنبه به وقت محلی برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۳ اعلام کرد که دو روز پیش یعنی در دوم اکتبر، حدود ۱.۱ میلیون گلوله توقیف شده ایران را به نیروهای مسلح اوکراین تحویل داده است.

ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده آمریکا موسوم به سنتکام ، روز چهارشنبه به وقت محلی برابر با چهارم اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۲ مهرماه جاری در بیانیه ای اعلام کرد: دولت آمریکا در ۲ اکتبر ۲۰۲۳، تقریباً ۱.۱ میلیون گلوله ۷.۶۲ میلی متری را به نیروهای مسلح اوکراین منتقل کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت آمریکا مالکیت این مهمات را در ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۳ از طریق  ادعای توقیف وزارت دادگستری علیه دارایی های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به دست آورد. این مهمات ابتدا توسط نیروهای دریایی فرماندهی مرکزی آمریکا از کشتی بدون تابعیت با نام مروان ۱ در  ۹ دسامبر ۲۰۲۲ کشف و ضبط شد. این مهمات به دلیل نقض قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل و هنگام انتقال آنها از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حوثی‌ها (انصارالله) در یمن ضبط شد.

در بیانیه سنتکام با تکرار ادعاهای واشنگتن درباره فعالیت ها و نفوذ منطقه ای ایران آمده است:" آمریکا متعهد به همکاری با متحدان و شرکای خود برای مقابله با جریان کمک های مرگبار ایران در منطقه با تمام ابزارهای قانونی از جمله تحریم های آمریکا و سازمان ملل است. حمایت ایران از گروه‌های مسلح، امنیت بین‌المللی و منطقه‌ای، نیروهای ما، پرسنل دیپلماتیک و شهروندان ما در منطقه و همچنین شرکای ما را تهدید می‌کند. ما به انجام هر اقدام لازم برای روشن شدن و توقف فعالیت های بی ثبات کننده ایران ادامه خواهیم داد."

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.