بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ادعا کرد: «ما در تعهد خود مبنی بر اینکه ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند راسخ هستیم.»

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا طی سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن اعلام حمایت کشورش از اوکراین در برابر روسیه، در مسیر سیاستهای دوگانه واشنگتن در قبال تهران ادعاهای بی‌پایه و اساس گذشته آمریکا علیه ایران را بار دیگر تکرار کرد.

بایدن امروز سه‌شنبه طی سخنرانی در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل گفت که امروز هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی با چالش‌های جهانی روبرو شود.

وی ادامه داد: ما به تلاش‌ها برای اصلاح سازمان تجارت جهانی ادامه خواهیم داد تا شفافیت را حفظ کنیم و این سازمان را آماده رویارویی با چالش‌ها کنیم.

بایدن در مورد نگرانی‌ها نسبت به سلطه هوش مصنوعی در جهان گفت: آمریکا در حال همکاری با سایر کشورها برای تقویت قوانین درباره هوش مصنوعی است.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که این کشور از ارزش‌هایی که آنها را قوی می‌کند، عقب نخواهد نشست.

بایدن در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادعا کرد که شراکت‌های آمریکا با سایر دولت‌ها به منظور مقابله با هیچ کشوری نیست و واشنگتن به طور مسئولانه به دنبال مدیریت رقابت خود با پکن است.

وی در حالیکه گزارش‌هایی در مورد توقف مذاکرات عادی سازی روابط بین عربستان و اسرائیل منتشر شده، گفت: آمریکا در حال کار بر روی عادی سازی روابط بین اسرائیل و جهان عرب است و همزمان بر روی رسیدن به صلح بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بر مبنای دو دولت کار می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه این سخنرانی اظهار داشت: روسیه بر این باور است که جهان خسته خواهد شد و به این کشور اجازه خواهد داد که اوکراین را بدون هیچ پیامدی مورد خشونت قرار دهد. 

وی با طرح این سوال افزود: اگر ما از اصول منشور سازمان ملل برای خشنودی یک متجاوز صرف نظر کنیم، آیا هر کشور عضوی می‌تواند احساس اطمینان کند که از آن محافظت می‌شود؟ اگر اجازه بدهیم اوکراین تجزیه شود، آیا استقلال هر کشوری تضمین می‌شود؟ 

بایدن در پاسخ به سوال مطرح شده، گفت: پاسخ منفی است. ما باید امروز در برابر این تجاوز بایستیم تا فردا دیگر متجاوزان احتمالی را متوقف کنیم. 

وی افزود: به همین دلیل است که آمریکا همراه با شرکا و متحدانش در سراسر جهان به پشتیبانی از مردم شجاع اوکراین ادامه می‌دهد درحالیکه آنها از حاکمیت، تمامیت ارضی و آزادی خود دفاع می‌کنند.

درحالیکه یک روز از اجرای توافق تبادل زندانیان با ایران می‌گذرد، بایدن در این سخنرانی عنوان کرد که واشنگتن در حال همکاری با شرکایش به منظور مقابله با آنچه وی "فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران" خواند که امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کند، است.

بااینکه نقض حقوق انسانی در آمریکا اخیرا سر و صدای زیادی به پا کرده، بایدن ادعا کرد: واشنگتن نمی‌تواند نسبت به نقض حقوق بشر در ایران یا هر جای دیگر دنیا بی تفاوت باشد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در مسیر سیاست های دوگانه کاخ سفید در قبال ایران و همسو با ادعاهای گذشته واشنگتن در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران نباید هرگز به سلاح هسته‌ای دست یابد.

حجم ویدیو: 961.02K | مدت زمان ویدیو: 00:00:38
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.