آغاز پروازها براین اساس از 27 مرداد است و عملیات اربعین نیز تا 20 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش جماران، به نقل از تسنیم، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: امسال سفرهای اربعین خلاف سال‌های گذشته، ۲۵ روزه شده است، با این حال تراکم کاری و فشار بر صنعت فرودگاهی و هوایی کاهش پیدا نکرده و آغاز پروازها براین اساس از ۲۷ مرداد است.

کاپیتان رضا نخجوانی در هم‌اندیشی مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور که با محوریت هماهنگی اربعین حسینی به میزبانی فرودگاه مشهد در حال برگزاری است، به سیاست‌های جدید مدیریتی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اشاره و نگاه خدمات‌رسانی به مسافران و چشیدن طعم خدمت بی‌منت به مردم بزرگ ایران را یکی از سیاست‌های اصلی عنوان و اظهار داشت: با توجه به اینکه فرودگاه‌ها با تسهیلات فرودگاهی مورد قضاوت مردم قرار می‌گیرند، باید نظارت دقیقی بر کیفیت خدمات فرودگاهی صورت گیرد تا مسافر از ما رنجیده‌خاطر نشود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بر توجه ویژه به آیین‌نامه حقوق مسافر در سطح فرودگاه‌های کشور تاکید کرد و ادامه داد: در راستای توجه ویژه به این آئین‌نامه، باید نظارت دقیقی بر کیفیت خدمات فرودگاهی شرکت‌های هندلینگ طرف قرارداد با شرکت فرودگاه‌ها انجام شود چرا که این خدمات در رضایت مسافران تأثیر مستقیم داشته و تمامی خدمات فرودگاهی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد؛ بنابراین در صورت افت کیفیت خدمات، از نگاه ما، شرکت هندلینگ صلاحیت فنی برای ارائه خدمات را از دست می‌دهد.

نخجوانی خاطرنشان کرد: مجموعه خدمات فرودگاه‌ها باید مبین احترام به حقوق مسافر باشد در این راستا، مدیریت و کاهش ایستایی در ترمینال‌ها و نمایش تاخیر در نمایشگر‌ها حائز اهمیت است.

وی دیگر محور اصلی فعالیت‌های شرکت را «فرهنگ ایمنی، سیستم مدیریت ایمنی و پایش انطباق‌ها» عنوان کرد و بیان داشت: مفاد نظام‌نامه و شیوه‌نامه‌های مدیریت ایمنی رعایت شده و کمیته‌های ایمنی در جهت رفع یا کاهش ریسک مخاطرات شناسایی‌شده به‌موقع تشکیل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تجاری‌سازی و شناسایی فرصت‌های اقتصادی و کاهش هزینه‌ها را ملاک ارزیابی مدیران فرودگاهی دانست و افزود: اصلاح نحوه تعامل مدیران فرودگاه‌ها با مقامات استانی، محلی و نمایندگان مجلس، صرفاً در قالب آئین‌نامه‌ها و سیاست‌های شرکت باشد و در این راستا از ارائه و پذیرش طرح‌های غیرمولد، غیر‌اقتصادی و هزینه‌ساز پرهیز شود.

نخجوانی در ادامه بر تسریع امور، سالم‌سازی و ارتقای فرآیند‌ها با استفاده از هوشمند‌سازی بر بستر آی‌.تی تاکید کرد و افزود: از آنجا که باید خدمات برای مسافران ملموس باشد، می‌طلبد تجهیزات فرودگاهی همچون ایربریج به‌روز و افزوده شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از دیگر سیاست‌های شرکت فرودگاه‌ها را انضباط شرکتی در همه ارکان دانست و گفت: در این راستا می‌طلبد رفتار سازمانی مدیران الگوی رفتای تمام ارکان قرار گرفته و از ارشاد‌ها و راهنمایی دیگران نیز استقبال کنیم.

نخجوانی با تاکید براینکه اشراف مدیران و عوامل ذی‌حساب بر آئین‌نامه‌های مالی و معاملاتی به‌منظور پیشگیری از بند‌های حسابرسی و طرح آن در دیوان محاسبات و دیگر دستگاه‌های نظارتی حائز اهمیت است، اضافه کرد: باید مدیران فرودگاه‌ها همکاری کامل با مراجع نظارتی، نظامی و انتظامی در چارچوب قانون داشته باشند تا مانع از شکل‌گیری پرونده‌های تخلفاتی شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر سیاست‌های جدید شرکت فرودگاه‌ها را توجه به معیشت کارکنان در تمام سطوح و توسعه منابع‌ انسانی عنوان و تصریح کرد: ضمن قدردانی از مدیران گذشته برای بسترسازی قانون خاص، ‌در حال حاضر پیگیری شبانه‌روزی و مستمر قانون خاص‌ شرکت فرودگاه‌ها را در دستور کار قرار دادیم که در این راستا تاکنون 2 جلسه در کمیسیون اجتماعی دولت برگزار شده و برای به‌نتیجه رسیدن این قانون ظرف مدت کوتاهی، با سازمان اداری و استخدامی و دیگر اجزای دولت در تعامل هستیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دیگر محور فعالیت‌ها و سیاست‌های جدید را افزایش تعاملات و فعالیت‌های حوزه دیپلماسی و حضور پررنگ در نهادهای بین‌المللی عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر باید برای تقویت و تثبیت جایگاه خود در مجامع بین‌المللی تلاش کنیم.

نخجوانی در خاتمه بر توجه به متناسب‌سازی محیط‌های فرودگاهی در مناسبت‌های ملی و مذهبی اشاره کرد و گفت: مناسبت های ملی، مذهبی و و فرهنگی باید در محیط‌های فرودگاهی نمود عینی داشته و طراحی‌ها و تزئینات داخل ترمینال‌ها برای مسافران آرامش‌بخش باشد.

آغاز پروازهای اعزام اربعین از 27 مردادماه امسال

نخجوانی در بخش دوم گردهمایی مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور که به میزبانی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهدمقدس در حال برگزاری است، اظهار داشت: امسال سفرهای اربعین خلاف سال‌های گذشته، 25 روزه شده است، با این حال تراکم کاری و فشار بر صنعت فرودگاهی و هوایی کاهش پیدا نکرده و آغاز پروازها براین اساس از 27 مرداد است و عملیات اربعین نیز تا 20 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی از تشکیل ستاد اصلی و فرعی اربعین حسینی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد و افزود: در این راستا دستورالعمل‌های لازم و بخشنامه‌ها ابلاغ شده تا هرچه سریع‌تر امکانات و پیش‌بینی‌های لازم جهت خدمات‌رسانی کامل به زائران حسینی در فرودگاه‌های کشور اندیشیده شود.

نخجوانی با اشاره به برنامه‌ریزی برای تمهیدات عملیات اربعین حسینی در گردهمایی مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور، با بیان اینکه باید نگاه معنوی و روح حاکم بر این ماموریت در نظر گرفته شود، گفت: در این گردهمایی در صدد هستیم از نقطه‌نظرات، پیشنهادات و تجربیات سال گذشته حاضر در همایش برای بهبود و ارتقای خدمات به زوار اربعین حسینی استفاده کنیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.