احمد وحیدی وزیر کشور با تاکید بر اینکه توطئه‌هایی در برهم زدن روابط دو کشور وجود دارد، اظهار داشت: طرف ثالث در تلاش است تا سوءتفاهم ایجاد کند که این مسئله به نفع هیچ یک از دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان نیست.

به گزارش جماران؛ وزیر کشور بر تقویت همکاری‌های دوجانبه تهران و باکو تاکید کرد و گفت: طرف‌ ثالث نباید در روابط مناسب دو کشور دخالت داشته باشد.

احمد وحیدی در حاشیه دیدار کامران علی‌اف، دادستان کل جمهوری آذربایجان که در محل وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به مسائل و منافع مشترک دو کشور تاکید شد که نباید طرف‌های ثالث در روابط مناسب دو کشور دخالت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه توطئه‌هایی در برهم زدن روابط دو کشور وجود دارد، اظهار داشت: طرف ثالث در تلاش است تا سوءتفاهم ایجاد کند که این مسئله به نفع هیچ یک از دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان نیست.

وزیر کشور با اشاره به دیدار دادستان کل جمهوری آذربایجان با وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: با توجه به درخواست ملاقات از طرف هیات جمهوری آذربایجان نشست مشترکی در ارتباط با تقویت همکاری‌ها و بررسی مسائل بین دو کشور همسایه برگزار شد.

وحیدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به عنوان دو کشور راهبردی در منطقه روابط خوبی با همدیگر دارند، خاطرنشان کرد: در نشست امروز سلسله هماهنگی‌هایی برای موضوعاتی چون مقابله با مواد مخدر صورت گرفت.

وی ادامه داد: در مورد برخی مسافران و رانندگان ایرانی که در سفر به جمهوری آذربایجان دچار مشکل شده بودند، صحبت شد تا بررسی لازم در این زمینه انجام شود.

به گفته وزیر کشور، همچنین درباره تبادل زندانیان هم بحث و گفت‌وگو شد و تلاش بر این است که روابط دو کشور به صورت همه جانبه تقویت شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.