میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمانهای بین المللی در وین تاکید کرد، «به دلایل نامعلوم آنها(کشورهای غربی) معتقدند قطعنامه بهترین راه برای حل مسائل پادمانی باقیمانده بین ایران و آژانس است؛ مساله‌ای که کاملا مورد تردید است...»

به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، نماینده روسیه در سازمانهای بین المللی در وین تاکید کرد که حل مسائل باقیمانده بین ایران و آژانس از طریق تصویب قطعنامه مورد تردید است.

«میخائیل اولیانوف» در حساب توئیتری خود ارائه پیش‌نویس تروئیکای اروپایی علیه ایران به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را تایید کرد و گفت: این پیش نویس برای تصویب در نشست فعلی شورا ارائه شده است.

وی در ادامه تاکید کرد، «به دلایل نامعلوم آنها(کشورهای غربی) معتقدند قطعنامه بهترین راه برای حل مسائل پادمانی باقیمانده بین ایران و آژانس است؛ مساله‌ای که کاملا مورد تردید است...»

به گفته دیپلمات‌ها، آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان پیش‌نویس قطعنامه برای محکوم کردن ایران به بهانه «عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» را امروز سه شنبه به شورای حکام این نهاد ارائه کردند.

یک دیپلمات اروپایی در این باره به خبرگزاری فرانسه گفته: «این قطعنامه که اولین قطعنامه از ژوئن ۲۰۲۰ است، از ایران می‌خواهد با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تمرکز بر مورد ردیابی اورانیوم غنی‌شده در سه سایت اعلام‌نشده در این کشور همکاری کند». طبق این گزارش، تاریخ رای‌گیری هنوز مشخص نیست اما به گفته یکی از دیپلمات‌ها، باید روز پنجشنبه برگزار شود.

نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که یکی از موضوعات در دستورکار آن ایران است، از روز دوشنبه (به وقت تهران) در وین مقر این نهاد آغاز شده و ادامه دارد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.