معاون وزیر امور خارجه ازبکستان سفر آتی سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری ایران به ازبکستان برای شرکت در اجلاس سران شانگهای و دیدار رسمی دوجانبه با همتای ازبکستانی را یک رویداد مهم تاریخی در روابط دو کشور خوانده است.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، معاون وزیر امور خارجه ازبکستان با اشاره به سفر آتی رئیس‌جمهور ایران به ازبکستان برای شرکت در اجلاس سران شانگهای و دیدار رسمی دوجانبه با همتای ازبکستانی خود، این سفر را یک رویداد مهم تاریخی در روابط دو کشور خواند.

فرقت صدیق‌اف، معاون وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان که برای شرکت در نشست معاونان وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) به تهران سفر کرده است، عصر روز یکشنبه با مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار کرد. 

در این ملاقات آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مرتبط با اقتصاد، تجارت و حمل و نقل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

طرف ازبک در این دیدار بر علاقه‌مندی خود برای بهره‌گیری از مسیرهای ترانزیتی ایران و به خصوص ظرفیت‌های مناسب بندر چابهار تاکید کرد و مقرر شد کار گروه‌های تخصصی در این رابطه فعال شوند. 

معاون وزیر امور خارجه ازبکستان با اشاره به سفر آتی رئیس‌جمهور ایران به ازبکستان برای شرکت در اجلاس سران شانگهای و دیدار رسمی دوجانبه با همتای ازبکستانی خود، این سفر را یک رویداد مهم تاریخی در روابط دو کشور خواند. 

صفری نیز ضمن اشاره به روند رو به رشد تعاملات دو کشور در دو، سه سال اخیر، آمادگی طرف ایرانی برای همکاری با ازبکستان در همه زمینه‌های موجود را اعلام کرده و خواستار تلاش بیش از پیش طرفین برای افزایش تبادلات تجاری بین دو کشور شد. 

در این رابطه مقرر شد طرفین تسهیلات لازم برای برگزاری نمایشگاه‌های اختصاصی را مهیا کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.