آژانس پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد: تعداد افراد فراری از جنگ، خشونت و آزار و اذیت در جهان از مرز 100 میلیون عبور کرده است."

مهاجران افغان پس از تصرف شبه نظامیان طالبان بر افغانستان از طریق گذرگاه مرزی پاکستان وارد این کشور می شوند. عکس: AFP

به گزارش جماران؛ آژانس پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد تعداد افراد فراری از جنگ، خشونت و آزار و اذیت در جهان از مرز 100 میلیون عبور کرد.

خبرآنلاین به نقل از سی ان ان نوشت: فیلیپو گراندی کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در این باره گفت این رکوردی بی سابقه است که نباید به ثبت می‌رسید.

به گفته وی تعداد افرادی که مجبور به فرار از جنگ، خشونت، نقض حقوق بشر و آزار و شکنجه شده‌اند، اکنون برای اولین بار در تاریخ از رقم 100 میلیون هم گذشته است.

به گفته وی این رقم فاحش بسیار نگران کننده است که باید به عنوان زنگ خطری برای حل و فصل و جلوگیری از درگیری‌های مخرب، پایان داده به آزار و اذیت و رسیدگی به علل زمینه‌ای باشد که باعث شده مردم بی گناه در جهان خانه‌های خود را ترک کنند.

کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد UNHCR اعلام کرد جنگ در اوکراین امسال 8 میلیون تن را داخل کشور آواره کرده و بیش از 6 میلیون پناهجو نیز از اوکراین گریخته و نامشان در مجامع بین‌المللی ثبت شده است.

رقم مذکور با موج جدید خشونت یا درگیری در اتیوپی، بورکینافاسو، میانمار، نیجریه، افغانستان و جمهوری دموکراتیک کنگو افزایش بی سابقه‌ای یافته است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.