میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت: برای آمریکایی‌ها مهم است که مطمئن شوند برنامه هسته‌ای ایران به خوبی تحت کنترل است. البته این کنترل تاکنون به خاطر سیاست «فشار حداکثری» واشنگتن و اقداماتی که ایران در واکنش به آن انجام داده، از بین رفته است.

به گزارش جماران؛ دیپلمات روس بر پیشرفت در مذاکرات وین تاکید کرد.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت: من فکر می‌کنم دلیلی ندارد که فکر کنیم یکی از طرفین در حال بازی با مذاکرات است، فکر می‌کنم در واقع، اراده سیاسی برای رسیدن به نتیجه‌ وجود دارد.

این دیپلمات روس اضافه کرد: برای آمریکایی‌ها مهم است که مطمئن شوند برنامه هسته‌ای ایران به خوبی تحت کنترل است. البته این کنترل تاکنون به خاطر سیاست «فشار حداکثری» واشنگتن  و اقداماتی که ایران در واکنش به آن انجام داده، از بین رفته است.

اولیانوف در این گفت‌وگو عنوان کرد: روند مذاکرات رو به جلو است؛ اگرچه این روند خیلی سریع نیست. موضوع مورد بحث در وین، موضوع سانتریفیوژهای ایران است. ایرانی‌ها و آمریکایی‌ها با هم در تماس نیستند. طرف ایرانی از گفت‌وگوی مستقیم با آمریکایی‌ها امتناع می‌کند، زیرا معتقد است که آمریکا با خروج از برجام و راه‌اندازی کمپین فشار گسترده علیه ایران به آنها ظلم کرده است که ایالات متحده آن را حداکثر فشار سیاسی بر ایران می‌نامد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1534905
  • منبع: ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس
  • نسخه چاپی

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.