سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: برخی افراد با وجود پیشرفت‌های علمی که در زمینه‌های مختلف کسب کرده‌ایم باز هم روحیه‌ای در مغایرت با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران دارند در دورانی که کشور با آمار بالای فوتی روبه رو بود این افراد ضعف و کم‌کاری خود را در مقابله با ویروس کرونا به FATF و رفع مشکلات این حوزه را به روابط بین‌الملل گره می‌زدند.

به گزارش جماران؛ معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: روند توسعه روابط با همسایگان را در پیش گرفته‌ایم به طوری که در سفر اخیر رئیس جمهوری به ترکمنستان خط ترانزیت گاز محقق شد که دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی مثبتی برای کشور به همراه دارد.

سیدمحمد حسینی امروز در نشست سراسری مسئولان کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در مشهد اظهارداشت: در حال حاضر زمان تنظیم بودجه است و شناسایی اولویت‌های دولت بسیار مهم است که یکی از موضوعات بسیار مهم در این راستا تدوین و تصویب بودجه بدون کسری است چرا که اگر بودجه با کسری بسته شود مشکلات زیادی به وجود خواهد آورد.

وی با اشاره به تدوین سند تحول دولت افزود: این سند تحولی باید تبدیل به گفتمان شده و مورد مطالبه قرار گیرد.

حسینی تصریح کرد: ظرف چند سال اخیر به دلیل اینکه دستگاه‌های دولتی و اجرایی وظایف خود را انجام نمی‌دادند کار بر دوش سپاه، بسیج، ارتش و ستاد فرمان اجرایی امام افتاده بود اما در حال حاضر همه این نهادها در کنار دولت قرار گرفته‌اند. 

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس گفت: دولت در مدت کوتاهی که از عمرش می‌گذرد فعالیت‌های خوبی داشته اما شاید ضعف در اطلاع‌رسانی و انعکاس دستاوردها وجود دارد لذا شورای اطلاع‌رسانی دولت شکل گرفته تا فعالیت‌ها برای مردم بیان شوند البته نقدهایی در این راستا وجود دارد اما برخی می‌خواهند انتظارات مردم را بالا ببرند که اقدام صحیحی نیست. 

وی با تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب اظهارداشت: پیرامون بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب ظرف دو سال اخیر صحبت‌های زیادی داشته اند و اکنون وقت عمل است و بیانیه گام دوم انقلاب را در این دولت عملیاتی خواهیم کرد.

حسینی عنوان کرد: سرعت 11 برابری رشد علم در جمهوری اسلامی ظرف سال‌های اخیر فرصت خوبی برای رفع کمبودهای گذشته از دوران قاجار تاکنون بوده است، برخی افراد با وجود پیشرفت‌های علمی که در زمینه‌های مختلف کسب کرده‌ایم  باز هم روحیه‌ای در مغایرت با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران دارند در دورانی که کشور با آمار بالای فوتی روبه رو بود این افراد ضعف و کم‌کاری خود را در مقابله با ویروس کرونا به FATF و رفع مشکلات این حوزه را به روابط بین‌الملل گره می‌زدند و قطعا در این دولت با روحیه جهادی مشکلات را برطرف خواهیم کرد و دیگر مشکلات را به "‌FATF" ‌گره نمی‌ز‌نیم.

معاون رئیس جمهور‌ در امور مجلس خاطرنشان کرد: همسایگان ایران در گذشته  مورد کم‌توجهی قرار گرفتند اما با سیاست توجه دولت نسبت به همسایگان، روند توسعه روابط را در پیش گرفته‌ایم  به طوری که در سفر اخیر رئیس جمهوری به ترکمنستان خط ترانزیت گاز محقق شد که دستاوردهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی مثبتی برای کشور به همراه دارد.عده‌ای می‌خواستند بین ایران و آذربایجان تنش ایجاد کنند اما سیاست دولت مبنی بر تعامل با همسایگان این مشکلات را رفع کرد. 

وی اظهارداشت: زمانی که داعش در حال قتل عام مردم سوریه بود  ایران در کنارشان قرار داشت لذا الان نیز باید سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی اقتصاد ما در آنجا حضور پیداکنند باید زمینه فعالیت تجار و بخش اقتصادی ایران بویژه بخش خصوصی در سوریه فراهم شود.

حسینی با بیان اینکه در آستانه مذاکرات برخی به اسم کشاورز در اصفهان دست به اغتشاش زدند، کشاورزان حرفشان قابل احترام بود و مشخص اما این افراد هدفشان آن بود تا اگر عده‌ای در خارج کشور سخن از تحریم بزنند، در داخل نیز با آنها همراه شوند.

وی با بیان اینکه دولت دانشگاه را اتاق فکر می‌داند و از شما که دستی بر آتش آموزش دارید می‌خواهد تا دولت را در ارتباطی مستحکم یاری کنید افزود: انگیزه خدمت در میان جوانان ایجاد و تقویت خواهد شد اگر به جای خودباختگی روحیه خودباوری و عرق ملی آن‌ها ارتقا یابد. 

وی همچنین بسیج را در خدمت به مردم و گره‌گشایی مشکلات جامعه مصمم دانست و گفت: دولت کنونی یک دولت بسیجی با رئیس جمهوری بسیجی و وزرا و دیگر مسئولان کشور همه با همین روحیه حضور دارند لذا با چنین روحیه‌ای در دولت نباید کسی به دنبال منافع شخصی باشد بلکه همه باید به دنبال کار مردم باشند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.