خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: آمریکا در قامت حامی اغتشاشات درصدد دخالت آشکار در کوبا است.

به گزارش جماران؛ سخنگوی وزارت امور خارجه دخالت‌های آشکار آمریکا در امور داخلی کشورهای مستقل و آزادیخواه از جمله کوبا را محکوم کرد و یادآور شد: این کشور در قامت حامی اغتشاشات درصدد دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری کوبا بر آمده است.

سعید خطیب‌زاده در واکنش به شکست برنامه‌ریزی آمریکا در راه‌اندازی اغتشاشات سراسری در جمهوری کوبا، این شکست را  بواسطه همدلی میان ملت و دولت کوبا دانست و این انسجام را ارزشمند توصیف کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه دخالت‌های آشکار ایالات متحده آمریکا در امور داخلی کشورهای مستقل و آزادیخواه از جمله کوبا را محکوم کرد و خواستار پایان فوری تحریمهای اقتصادی- مالی و یکجانبه آمریکا علیه کوبا شد.

وی تصریح کرد: این تحریم‌ها با هدف ایجاد نارضایتی در مردم تحمیل شده و ایالات متحده درحالی که عامل اصلی معضلات و مشکلات معیشتی مردم کوبا است، در قامت حامی اغتشاشات در این کشور ظاهر شده و با نقض آشکار قوانین مصرح بین المللی، درصدد دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری کوبا بر آمده است.

خطیب‌زاده خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مواضع اصولی خود ضمن اعلام همبستگی با کوبا، مجددا تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که عامل اصلی و مهم تنگناهای معیشتی و اقتصادی فعلی این کشور است را غیر قانونی می‌داند و اعلام می دارد چنانچه ایالات متحده آمریکا در ادعای خود مبنی بر حمایت از مردم کوبا صادق است، به تحریمهای نامشروع اقتصادی - مالی خود علیه کوبا که بیش از ۶ دهه ادامه داشته، پایان دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان تاکید کرد: همچنان که اقدامات بی‌ثبات‌کننده آمریکا در روزهای اخیر  با شکست مواجه شد، دولت و ملت جمهوری کوبا با مدیریت و تعامل با یکدیگر بر مشکلات پیش روی فائق آمده و خیال باطل مداخله کنندگان در امور داخلی کوبا برای نیل به مقصود خود از طریق بی‌ثبات سازی این کشور را ناکام خواهند گذاشت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1531511
  • منبع: اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه
  • نسخه چاپی

موضوعات داغ

  • کدخبر: 1531511
  • منبع: اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه
  • نسخه چاپی
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.