«بیژن عبدالکریمی» استاد فلسفه دانشگاه آزاد که در رسانه‌ها و حتی رسانه ملی به به برخی سیاست‌های فرهنگی واجتماعی کشور انتقادات جدی وارد می‌کرد، از دانشگاه آزاد اخراج شد.

به گزارش جماران؛ روزنامه همدلی نوشت: در سال‌های اول ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد اخراج و بازنشسته کردن اجباری برخی از اساتید دانشگاه‌های کشور به موضوع داغی بدل شده بود که در رسانه‌ها نمود زیادی داشت. اکنون گویی برخی نیز در تلاش‌اند تا شباهت‌های دولت رئیسی را با دولت احمدی‌نژاد بیشتر کنند.

روز گذشته رسانه‌ها خبر دادند که «بیژن عبدالکریمی» استاد فلسفه دانشگاه آزاد که در رسانه‌ها و حتی رسانه ملی به به برخی سیاست‌های فرهنگی واجتماعی کشور انتقادات جدی وارد می‌کرد، از دانشگاه آزاد اخراج شد. همزمانی این اخراج با آغاز به کار دولت رئیسی این شائبه را پیش می‌آورد که آیا می‌تواند سرآغازی باشد با موج برخورد با اساتید منتقدی که هم اکنون در برخی دانشگاه‌های کشور مشغول به کار هستند.

براساس گزارش مهر در حکم اخراج این استاد دانشگاه، دلیل اخراج «دفاع از نظام سلطنتی پهلوی» ذکر شده است.

در بخشی از این حکم آمده است: «نامبرده فاقد صلاحیت جهت عضویت در هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است...بنا به این حکم، کد استادی بیژن عبدالکریمی از روز گذشته (شنبه ۱۳ شهریورماه) باطل گردیده و رای صادره قطعی و لازم‌الاجراست.»

این استاد فلسفه دانشگاه آزاد از سال ۱۳۸۰ در این دانشگاه مشغول به تدریس بوده است و حدود ۲۰ سال سابقه تدریس دانشگاهی دارد. در جستجوی معاصریت، دن‌کیشوت‌های ایرانی، هایدگر در ایران از جمله آثار تالیفی عبدالکریمی است. از وی ترجمه‌های بسیاری مثل تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی نوشته «یوست ون لون» و بررسی روشنگرانه اندیشه‌های «مارتین هایدگر» نوشته «والتر بیمل» نیز منتشر شده است.عبدالکریمی مدیر انتشارات نقد فرهنگ هم است. سخنان منتقدانه عبدالکریمی در چندسال گذشته همواره در قالب فایل‌های صوتی و تصویری و به صورت متن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.