بنیاد ملی نخبگان در پاسخ به ادعای برخی کاندیداهای ریاست جمهوری 1400 اعلام کرد: مهاجرت نفرات برتر کنکور سراسری از سال ۱۳۹۲ تا کنون حدود ۲۸ درصد کاهش یافته و در ارتباط با المپیادهای علمی حدود ۳۲ درصد کاهش را نشان می دهد و دو هزار و سیصد نفر از دویست دانشگاه برتر دنیا در طول ۴ سال گذشته به کشور بازگشته اندو در استارت اپ های خود و یا شرکت‌های دانش بنیان مشغولند.

به گزارش جماران؛ بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد: متاسفانه در جریان مناظرات انتخاباتی بحث مهاجرت نخبگان از سوی برخی نامزدها به عنوان حربه ای سیاسی برای زدن رقیب قرار گرفته است.

این نامزدها بدون حتی یک اشاره به شکل گیری زیست بوم فناوری ونوآوری و توسعه شرکتهای دانش بنیان وخلاق از ۵۵ عدد در سال ۹۲ به بیش از هفت هزار شرکت در حال حاضر که خود باعث توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و جذب نخبگان داخل و خارج از کشور شده است و طرح شبهات بدون ذکر منبع و مرجع معتبر برای ادعای اشتباه خود چنین اظهاراتی را مطرح می کنند.

 توجه این کاندیداها رو به کتاب سالنامه مهاجرتی ایرانیان و گزارشات بنیاد ملی نخبگان که کلیه آمار مهاجرتی رتبه‌های برتر کنکور سراسری و المپیادهای علمی و نفرات برتر دانشجویی در آن به تفکیک سال ذکر شده جلب می کنیم.

مهاجرت نفرات برتر کنکور سراسری از سال ۱۳۹۲ تا کنون حدود ۲۸ درصد کاهش یافته و در ارتباط با المپیادهای علمی حدود ۳۲ درصد کاهش را نشان می دهد و دو هزار و سیصد  نفر از دویست دانشگاه برتر دنیا در طول ۴ سال گذشته به کشور بازگشته اندو در استارت اپ های خود و یا شرکت‌های دانش بنیان مشغولند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.