جواد امام مدیرعامل بنیاد باران و از چهره‌های نزدیک به سید محمد خاتمی گفت: اما در اردیبهشت سال ۷۶ بیش از ۳۰۰ هیات مذهبی شناسنامه‌دار تهران به نفع آقای خاتمی اعلام حمایت کردند و آن‌هایی که تلاش می‌کردند آقای خاتمی را مقابل بچه هیاتی‌ها قرار دهند، با آن اقدام جواب محکمی گرفتند.

به گزارش جماران؛ جواد امام خاطره‌ای از روزهای منتهی به دوم خرداد و حمایت هیات‌های مذهبی تهران از سید محمد خاتمی را  بازگو کرد.

جواد امام مدیرعامل بنیاد باران و از چهره‌های نزدیک به سید محمد خاتمی به مناسبت فرا رسیدن بیست و چهارمین سالروز حماسه مردمی دوم خرداد ۷۶ خاطره‌ای از ایام انتخابات ریاست جمهوری در بهار ۷۶ و روزهای منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری برای ایلنا بازگو کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: در ایام منتهی به انتخابات در آن سال تمام سازمان‌های دولتی و حکومتی از جمله حوزه علمیه، سازمان تبلیغات و مجموعه روحانیت همه برای حمایت از یک کاندیدا بسیج شده بودند، آن ایام مقارن بود با ماه محرم و این جریان‌ها خیلی تلاش کردند تا هیات‌های مذهبی را به نفع یک کاندیدای خاص ترغیب کنند و از آن‌ها حمایت بگیرند و حتی ۲-۳ نشست برگزار شد که هیات‌ها استقبال نکردند.

وی ادامه داد: اما در اردیبهشت سال ۷۶ بیش از ۳۰۰ هیات مذهبی شناسنامه‌دار تهران به نفع آقای خاتمی اعلام حمایت کردند و آن‌هایی که تلاش می‌کردند آقای خاتمی را مقابل بچه هیاتی‌ها قرار دهند، با آن اقدام جواب محکمی گرفتند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه بیان کرد: آن اعلام حمایت امروز در کتابخانه ملی به عنوان یک سند افتخارآمیز دوم خرداد نگهداری می‌شود و هرکسی بخواهد برای رفرنس، می‌تواند به جراید آن دوره مراجعه کند. همچنین آقای انصاری‌لاری در یک کتابی وقایع آن دوره را جمع‌آوری و ثبت کرده که در این کتاب هم موجود است. 

وی گفت: این موضوع حمایت هیات‌ها مساله مهمی بود که زیاد به آن پرداخته نشده است به این علت که همگی هیات‌هایی بودند که دارای مجوز از سازمان تبلیغات بودند و این یکی از برگه‌های افتخارآمیز جریان دوم خرداد بود که در تهران رقم خورد. البته باید اشاره کنیم که یک اتفاق خوب این بود که این هیات‌ها اجازه ندادند که درون هیات کار سیاسی انجام شود و تلاش کردند از مسیر خودشان خارج نشوند اما در عین حال حمایت خودشان را به صراحت اعلام کردند. خیلی‌ها تلاش کردند که حتی از یک نفر از این‌ها یک امضا برای ابراز پشیمانی یا خلاف آن بگیرند اما موفق نشدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.