محمد هاشمی‌ رفسنجانی درباره هماهنگی محسن هاشمی و اسحاق جهانگیری برای کاندیداتوری افزود: «اگر هر دو تأیید شوند و در صحنه باشند و رقابت کنند، هر‌کدام درصدی از آرا را دارند و در‌واقع آرای‌شان را تقسیم می‌کنند؛ بنابراین عقل سیاسی می‌گوید اگر هر دو تأیید صلاحیت شدند، در‌نهایت یکی از آنها باید بماند تا آرای‌ خود را تقسیم نکنند»

به گزارش جماران؛ به نقل از نامه نیوز، محمد هاشمی‌ رفسنجانی درباره کاندیداتوری محسن هاشمی گفت: «آقا‌محسن فرزند آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است و در دوران مدیریت حاج‌‌آقا با ایشان بود و امروز ضمن داشتن تجارب خوب، فهم کاملی از مشکلات کشور و راهکارهای حل آنها دارد».

وی افزود: «هم‌اکنون بسیاری از مردم، مسئولان، نهادهای سیاسی و مدنی، گروه‌ها و اشخاص به این نتیجه رسیده‌اند که استراتژی و راهکاری که مرحوم آیت‌الله هاشمی برای اداره کشور داشتند، درست و صحیح بود و همان را باید ادامه داد. بر این اساس، محسن آقا نزدیک‌ترین فرد به اندیشه‌ها و استراتژی آیت‌الله هاشمی است در بین کسانی که تا‌به‌حال ثبت‌نام کردند یا در صحنه سیاسی حضور دارند».

او درباره عملکرد دور دوم حسن روحانی بیان کرد: «آقای روحانی در دولت دوم دیگر مطابق با توصیه‌ها و استراتژی آقای هاشمی عمل نمی‌کرد و شرایط کشور هم بر اثر خروج ترامپ از برجام و موضوعات دیگری همچون کرونا از وضعیت قبل خارج شده بود و نیاز بود برای اداره کشور همراهی همه باشد؛ اما برخی نه‌تنها همراهی نمی‌کردند بلکه آسیب‌زنی هم انجام می‌دادند».

محمد هاشمی اظهار کرد: «معتقدم ناهماهنگی‌ها و عدم همراهی‌ها و تفرقه‌ها باعث شد دولت دوم آقای روحانی با توجه به مشکلات دیگری همچون کرونا نتواند مانند دولت اولش موفق باشد. در مجموع این مسئله را نمی‌توان تعمیم داد و گفت چون دولت دوم آقای روحانی موفق نبود، این اندیشه آقای هاشمی بوده است».

او درباره هماهنگی محسن هاشمی و اسحاق جهانگیری برای کاندیداتوری افزود: «اگر هر دو تأیید شوند و در صحنه باشند و رقابت کنند، هر‌کدام درصدی از آرا را دارند و در‌واقع آرای‌شان را تقسیم می‌کنند؛ بنابراین عقل سیاسی می‌گوید اگر هر دو تأیید صلاحیت شدند، در‌نهایت یکی از آنها باید بماند تا آرای‌ خود را تقسیم نکنند».

این فعال سیاسی درباره پایگاه رأی محسن هاشمی بیان کرد: «فقط اصلاح‌طلبان موافق اندیشه‌های آقای هاشمی نبودند. آقای هاشمی فراجناحی بود و مردم نیز نسبت به او رویکرد دیگری داشتند. برای نمونه، تشییع جنازه آیت‌الله هاشمی را دیدیم که چه شور و هیجانی داشت. به‌هر‌حال این‌گونه نیست که آرای محسن هاشمی محدود به یک طیف باشد».

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.