هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران پیرامون مذاکرات برجامی در وین، اظهار داشت: بحث‌ها هفته گذشته صورت گرفت و فردا ادامه خواهد یافت، هر چند این گفت وگوها آسان نبود اما ماهیت آن‌ها سازنده است.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه آلمان گفت وگوهای اخیر در وین را سازنده توصیف کرد و گفت: ما باید یک روند متوالی را برای ادامه تعامل تدوین کنیم و البته همه اینها بستگی به آمریکا دارد که تا چه اندازه مایل به لغو تحریم‌های ایران است.

«هایکو ماس» این اظهارات را روز دوشنبه طی نشست مطبوعاتی مشترک با همتای پاکستانی خود در برلین عنوان کرد که همزمان به صورت زنده از شبکه‌های خبری در پاکستان نیز منتشر شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران پیرامون مذاکرات برجامی در وین، اظهار داشت: بحث‌ها هفته گذشته صورت گرفت و فردا ادامه خواهد یافت، هر چند این گفت وگوها آسان نبود اما ماهیت آن‌ها سازنده است.

هایکو ماس بدون اشاره به قانون شکنی دولت آمریکا با خروج از برجام و اقدامات بی‌نتیجه طرف‌های اروپایی برای عمل به تعهدات خود، مدعی شد که هدف بحث‌ها این است که ایران به طور کامل به تعهدات برجامی خود پایبند باشد.

وی گفت: ما باید به دنبال فرآیندی باشیم که اجازه ندهد مسیر مذاکرات قطع شود و البته همه اینها بستگی دارد که آمریکا تا چه‌اندازه مایل است تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را لغو کند.

هایکو ماس افزود: معتقدیم این کار آسان نخواهد بود و تاکنون رویکرد سازنده‌ای را مشاهده کرده‌ایم. جلساتی که قرار است در این هفته برگزار شود تحت تاثیر تحولات فعلی است و ما تلاش داریم آنچه در وین بحث می‌شود در تهران قابل اجرا باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.