ظریف در دیدار با فواد حسین وزیر خارجه عراق گفت: پایان دادن به حضور آمریکا در منطقه بهترین واکنش به ترور شهیدان سلیمانی و مهندس است.

به گزارش جماران؛ در دیدار دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با فواد حسین  وزیر امور خارجه عراق که در راس هیئتی به کشورمان  سفر کرده است آخرین تحولات روابط دوجانبه و موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر ظریف در این دیدار با قدردانی از پیگیری روند قضایی ترور سرداران شهید سپهبد سلیمانی و ابو مهدی المهندس از سوی ودولت عراق، ابراز امیدواری کرد عاملان و آمران این اقدام جنایتکارانه از طریق پیگیریهای قضایی  به سزای اعمال جنایتکارانه و خسارت بار خود برسند. وی افزود پایان دادن به حضور نیروهای آمریکا در منطقه بهترین واکنش به این اقدام تروریستی خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از برگزاری کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور، ابراز امیدواری کرد توافقات سفر ریاست محترم جمهور کشورمان به عراق  در حوزه های مختلف دو جانبه در خصوص شهرک های صنعتی ، بازارچه های مرزی، رفت و آمد تجار و زوار،  حمل و نقل کالا و مطالبات و موضوعات بانکی  در سریعترین زمان ممکن به نتیجه برسد. 

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار رفت و آمدهای هیئتهای دو کشور را نشانگر اهتمام دو طرف به روابط فیمابین دانست و با مرور بر موضوعات روابط دو کشور در حوزه های مختلف دیدگاه طرف عراقی در این موراد را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه عراق در این دیدار توجه ویژه الکاضمی نخست وزیر  عراق نسبت به پیگیری و سازماندهی روابط  دو کشور  را مورد تاکید قرار داد.

 

 

photo_۲۰۲۱-۰۲-۰۳_۱۰-۳۷-۲۳

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.