واعظی در خصوص سخنان اخیر محسن رضایی مبنی بر پرابهام بودن لایحه FATF گفت: بحث FATF نیست بلکه دو لایحه از چهار لایحه‌ای است که دولت برای شفافیت مالی به مجلس فرستاده است؛ مجلس هر چهارتا را تصویب کرد و دولایحه اجرایی شد. به هرحال ما باید به اعضای مجمع تشخیص فرصت دهیم با کار کارشناسی، بدون سیاسی شدن این موضوع مسیر را طی کنند. به هر حال تصویب این دو لایحه هم به نفع شفافیت در کشور است.

به گزارش جماران؛ رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: تحریم‌های جدید آمریکا هیچ اثری روی اقتصاد، صادرات و واردات ایران ندارد و خودشان هم می دانند هیچ اثری ندارد؛ شما خبر را می شنوید اما تاثیری روی بازار ندارد و کاربرد آن خوشامد رژیم صهیونیستی است.

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص اظهارات دونالد ترامپ علیه کشورمان گفت: وی رئیس‌جمهوری است که جدای از اینکه مسائل دموکراسی چه هست، ۸ میلیون رقیبش رای بیشتر آورده اما می گوید نمی‌روم. این‌ها سرگرم گرفتاری‌های خودشان هستند و حرف‌هایشان فرافکنی است؛ ما که ۴ سال صبر کردیم این ۱۲ روز را هم صبر می کنیم. 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تحریم‌های جدید اعمال شده از سوی ایالات متحده گفت: این تحریم‌ها زور آخر این دولت ورشکسته است که هیچ اثری روی اقتصاد، صادرات و واردات ایران ندارد و خودشان هم می دانند هیچ اثری ندارد؛ شما خبر را می شنوید اما تاثیری روی بازار ندارد و کاربرد آن خوشامد رژیم صهیونیستی است. 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در خصوص اهداف سفر هیات کره ای به ایران نیز گفت: این سفر قبلا اعلام شده بود و این در ارتباط با بحث کشتی نبود و همکاری اقتصادی و طلب ما مطرح بود؛ البته این اتفاق توقیف کشتی به هر صورت یکی از موضوعات فیمابین است. بالاخره هر فعالیتی باید ضابطه فنی خود را داشته باشد؛ اگر کشتی حرکت می‌کند باید به محیط زیست توجه کند.

واعظی در خصوص سخنان اخیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر پرابهام بودن لایحه FATF گفت: بحث FATF نیست بلکه دو لایحه از چهار لایحه‌ای است که دولت برای شفافیت مالی به مجلس فرستاده است؛ مجلس هر چهارتا را تصویب کرد و دولایحه اجرایی شد. به هرحال ما باید به اعضای مجمع تشخیص فرصت دهیم با کار کارشناسی، بدون سیاسی شدن این موضوع مسیر را طی کنند. به هر حال تصویب این دو لایحه هم به نفع شفافیت در کشور است و هم جلوی پولشویی را می گیرد و روابط بانکی ما را بعد برداشته شدن تحریم‌ها روان می‌کند و این به نفع مردم است. وقتی کشور نفع می‌برد ما نباید این موضوع را به موضوع جناحی تبدیل کنیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در رابطه با اختلاف نظر میان وزیر صمت و وزیر اقتصاد بر سر قیمت فولاد خاطرنشان کرد: اختلاف نظر بر سر ریال نیست. وزارت اقتصاد می‌گوید مسئول قیمت گذاری بورس است و وزارت صمت می‌گوید کالای تولید شده ما باید با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد. به نظر من وزیر صمت نباید بحثی که می‌توانست در جاهای دیگر مطرح شود را در جلسه‌ای که خبرنگاران بودند مطرح می‌کرد. این کار خوبی نبود. ما به همکاران می‌گوییم نتایج را در اختیار مردم قرار دهند. مردم نباید شاهد اختلاف‌های ما باشند بلکه باید شاهد هماهنگی‌ها باشند.

ادامه دارد....

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.