سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: مردم باید در انتخاب آزاد باشند تا بتوانند فرد مورد نظر خود را برای قرار گرفتن در مسند ریاست‌جمهوری یا هر سمت دیگری انتخاب کنند. به‌هر حال نظام ما نظامی مردمی و بر اساس رای‌ مردم است و به‌هیچ وجه و با هیچ توجیهی نمی‌توانیم انتخاب مردم را محدود کنیم.

به گزارش جماران؛ اعتمادآنلاین نوشت: سید رضا اکرمی گفت: امام (ره) با توجه به شرایط خاص دوران خود توصیه‌های داشته‌اند که از جمله‌ آنها «عدم حضور نظامیان در سیاست است» بود. اما الان که درگیر جنگ نیستیم و درگیر مسائل اقتصادی و کرونا هستیم، باید بنشینیم و فکر کنیم می‌توانیم نسبت به حضور نظامیان در عرصه‌های سیاسی تجدیدنظر کنیم یا نه؟‌

سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در‌باره حضور یا عدم حضور نظامیان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، اظهار داشت: انقلاب اسلامی،‌ انقلابی زنده، پویا و پایا است که حتما با تغییر شرایط زمانی و مکانی، لازم است برخی از اصول آن در راستای عزت و مصلحت جامعه، قابل تغییر تلقی شود. ما الان به این مساله نیاز داریم که در قانون اساسی تجدیدنظر کنیم.

این فعال سیاسی در ادامه گفت: ما نیاز داریم که صداهای متعددی در جامعه شنیده شود و صداهای مختلف با رعایت سه اصل عزت، حکمت و مصلحت به گوش جامعه برسد. به عنوان مثال امام خمینی (ره) با توجه به شرایط خاص آن دوران مطالبی و توصیه‌های داشته‌اند که از جمله‌ آنها «عدم حضور نظامیان در سیاست است» بود. اما الان که درگیر جنگ نیستیم و درگیر مسائل اقتصادی و کرونا هستیم، باید بنشینیم و فکر کنیم می‌توانیم نسبت به حضور نظامیان در عرصه‌های سیاسی تجدیدنظر کنیم یا نه؟‌

او تصریح کرد: البته نظامی‌ها مثل اهالی صنعت یا حقوق‌دان‌ها ویژگی‌های خاصی دارند‌. اما اگر کسی بین آنها پیدا شود و مردم به این تشخیص برسند که می‌تواند با حضور در دولت موانع‌ بلند پیش رو را از مسیر پیشرفت بردارد، چه اشکالی دارد که برای شرکت در انتخابات اعلام آمادگی کند؟‌ به نظر من در این موضوع با نوعی کم‌لطفی نسبت به کسانی که روزگاری در لباس نظامی به مملکت خدمت می‌کردند و در حال حاضر سالیان سال است که از نظامی‌گری کناره‌گیری کرده‌اند، مواجه هستیم.

وی توضیح داد: مردم باید در انتخاب آزاد باشند تا بتوانند فرد مورد نظر خود را برای قرار گرفتن در مسند ریاست‌جمهوری یا هر سمت دیگری انتخاب کنند. به‌هر حال نظام ما نظامی مردمی و بر اساس رای‌ مردم است و به‌هیچ وجه و با هیچ توجیهی نمی‌توانیم انتخاب مردم را محدود کنیم.

سید رضا اکرمی در پایان گفت: برای حضور در انتخابات نظامی یا غیرنظامی فرقی ندارد. مهم این است کسی که برای ریاست‌جمهوری اعلام کاندیداتوری می کند واقعا از شایستگی لازم برخوردار باشد و بتواند در همه امور سره را از ناسره تشخیص بدهد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.