جهانگیری در نشست شورای عالی ایمنی زیستی تاکید کرد که دستگاه‌ها سلامت و ایمنی محصولات تراریخته را مدنظر قرار دهند و هر اقدامی در این زمینه باید در چارچوب قوانین، مقررات و سیاست‌های شورای ملی ایمنی زیستی باشد.

به گزارش جماران؛ معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دستگاه‌های ذیربط همه ملاحظات درباره سلامت و ایمنی محصولات تراریخته را مدنظر قرار دهند.

اسحاق جهانگیری در جلسه شورای ملی ایمنی زیستی بر اهمیت علم و فناوری زیستی و ضرورت استفاده از آن تاکید کرد و گفت: زیست فناوری از جمله فناوری‌های نو و پیشرفته در جهان است و هر اقدامی در این زمینه باید در چارچوب قوانین، مقررات و سیاست‌های شورای ملی ایمنی زیستی باشد.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت رعایت ملاحظات و حساسیت‌ها در تولید محصولات تغییر شکل یافته ژنتیکی، گفت: لازم است دستگاه‌های ذیربط تمامی ملاحظات در خصوص سلامت و ایمنی محصولات تراریخته را مدنظر قرار دهند.

در این جلسه که وزیر جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، رییس سازمان غذا و دارو و نمایندگان مجلس شورای اسلامی عضو شورا نیز حضور داشتند، دستورالعمل آزمایشات میدانی محصور گیاهان تغییر شکل یافته ژنتیکی در هشت ماده و ۲ تبصره به تصویب رسید.

در این جلسه همچنین آیین نامه اجرایی ماده ۵ قانون ایمنی زیستی در راستای رفع موانع تولید تصویب شد. نحوه صدور مجوز به رخدادهای ترکیبی نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.