رافائل گروسی تاکید کرد: آژانس به تایید عدم انحراف از مواد هسته‌ای اعلام شده ایران تحت موافقتنامه پادمانی ادامه می‌دهد. ارزیابی‌ها در مورد عدم وجود مواد هسته‌ای و فعالیت‌های اعلام نشده برای ایران همچنان ادامه دارد.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی از توافق میان ایران و آژانس استقبال کرد.

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد ایران گفت: من به طور مرتب اجرای تعهدات ایران مطابق برنامه جامع اقدام مشترک را به شورای حکام آژانس گزارش می‌دهم.

وی ادامه داد: آژانس به تایید عدم انحراف از مواد هسته‌ای اعلام شده ایران تحت موافقتنامه پادمانی ادامه می‌دهد. ارزیابی‌ها در مورد عدم وجود مواد هسته‌ای و فعالیت‌های اعلام نشده برای ایران همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: در ماه اوت، برای گفت‌وگو با رئیس‌جمهور روحانی و سایر مقام‌های ارشد به تهران رفتم. ما در مورد حل برخی از موارد اجرای پادمان، از جمله دسترسی بازرسان خود به دو مکان مورد نظر آژانس در ایران، به توافق رسیدیم.

گروسی افزود: از آن زمان بازرسی‌ها در هر دو مکان انجام شده و نمونه‌های محیطی گرفته شده توسط بازرسان ما در حال تجزیه و تحلیل هستند. من از توافقنامه بین آژانس و ایران استقبال می‌کنم که امیدوارم باعث تقویت همکاری و تقویت اعتماد متقابل شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.