در این دوره از انتخابات متولدین ۲۱ شهریور ۱۳۸۱ به قبل می توانند با در دست داشتن مدارک لازم پای صندوق های آرا رفته و به نامزد موردنظر خود رای دهند.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایرنا، دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای تعیین ۱۰ کرسی از ساعت ۸ صبح امروز جمعه آغاز شد.

در این دوره از انتخابات متولدین ۲۱ شهریور ۱۳۸۱ به قبل می توانند با در دست داشتن مدارک لازم پای صندوق های آرا رفته و به نامزد موردنظر خود رای دهند.

این دوره از انتخابات در سه هزار و ۱۰۰ شعبه و ۱۰ حوزه انتخابی برگزار می شود و حدود ۱۰۰ هزار نفر هم با ستاد انتخابات همکاری می کنند.

اخذ رأی برای مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در همه شعبه های حوزه های انتخابیه «لنجان»، «سمیرم»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره»، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون»، «زنجان و طارم»، «بیجار»، «کرمانشاه»، «اسلام آباد غرب و دالاهو» و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان» انجام می شود.

به دلیل مبتلا نشدن به ویروس کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی بر همه افراد اعم از افراد سر صندوق، ناظر، نماینده های نامزدها، فرماندار و شورای نگهبان و همچنین و رای دهندگان الزامی است و این افراد باید با ماسک و دستکش در شعبه های اخذ رای  حاضر شوند. رای دهندگان باید از تجمع مقابل شعبه ها خودداری کرده  کنند.

از ۲۹۰ کرسی مجلس، وضعیت ۱۷۹ کرسی در انتخابات اسفند سال گذشته با رای و انتخاب مردم مشخص شد و ۱۱ حوزه انتخابی به دور دوم کشیده شده است که قرار بود به دلیل رد صلاحیت یکی از دو نامزد حوزه انتخابی میانه در استان آذربایجان شرقی، انتخابات امروز در این حوزه برگزار نمی شود و نماینده این حوزه انتخابی همراه با انتخابات میان دوره ای در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ معین می شود.

براساس این گزارش، ۵ حوزه انتخابیه دیگر نیز به دلیل فوت سه منتخب، جعلی بودن مدرک تحصیلی یک منتخب و عدم تایید یک منتخب از سوی نمایندگان در حوزه های انتخابی تهران، آستانه اشرفیه، بهار و کبودرآهنگ، تفرش، فراهان و آشتیان، و گچساران در انتخابات میان دوره ای ۱۴۰۰ تعیین تکلیف خواهد شد.

 

برگه‌ها و آثار تبلیغاتی متعلق به نامزدها امحا شود

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به نامزدهای انتخاباتی به هیچ عنوان نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد؛ در صورت مشاهده لازم است به سرعت نسبت به امحاء آنها اقدام شود.

در چهلمین اطلاعیه ستاد انتخابات آمده است: به اطلاع اعضای شعب اخذ رأی مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می رساند، کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به نامزدهای انتخاباتی به هیچ عنوان نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد.

در این اطلاعیه تاکید شده است در صورت مشاهده این اوراق تبلیغاتی لازم است به سرعت نسبت به امحاء آنها اقدام شود . همچنین اگر در طول زمان  رأی گیری َآثار تبلیغاتی از رأی دهندگان در شعبه باقی بماند ، آنها را نیز امحا کنند.

 دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت ۸ صبح امروز - جمعه -  در ۱۰ حوزه انتخابیه آغاز شده است و رای گیری تا ساعت ۱۸ امروز ادامه دارد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.