سندرز سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا درباره عدم کناره‌گیری ترامپ از قدرت در صورت شکست در انتخابات هشدار داد.

به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر هشدار داد که باید این موضوع در نظر گرفته شود در صورتی که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شکست بخورد و از قدرت کناره‌گیری نکند چه اتفاقی خواهد افتاد.

«برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر درباره امکان عدم کناره‌گیری ترامپ از قدرت در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور هشدار داد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «ما باید هر چیزی را که می‌توانیم انجام دهیم تا از پیروزی جو بایدن در انتخابات با بیشترین حاشیه ممکن مطمئن شویم.»

سندرز در ادامه نوشت: «ما همچنین باید این موضوع را در نظر بگیریم در صورتی که ترامپ شکست بخورد و تبعیت از نتیجه را رد کند و هر چیزی که بتواند برای در دست گرفتن قدرت انجام دهد، چه اتفاقی خواهد افتاد.»

رئیس‌جمهور آمریکا بارها با رد مواضع دموکرات‌ها درباره لزوم به کارگیری انتخابات از طریق پُستی با توجه به شرایط بحرانی این کشور به لحاظ همه‌گیری کرونا، مدعی شده این حزب درصدد تقلب در انتخابات است.

دموکرات‌ها هم ترامپ و حزبش را به تلاش برای سخت‌تر کردن رای‌گیری برای آمریکایی‌ها متهم می‌کنند. به گفته آن‌ها، ترامپ در حال تلاش برای ضربه زدن به سرویس پستی است تا بتواند از این طریق شانس خود را برای انتخاب دوباره را بالا ببرد، زیرا او در نظرسنجی‌های انتخاباتی از «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات عقب است.

تحلیلگران، تأکید دونالد ترامپ بر روی عدم برگزاری انتخابات پستی و یا اجرای قوانینی مانند لزوم ارائه اسناد هویتی توسط رأی‌دهندگان را در راستای تلاش او برای کاهش مشارکت در ایالت‌هایی می‌دانند که او امکان رأی‌آوری کمتری در آنها دارد. 

مطابق این تحلیل خیل کثیری از واجدان رأی در آمریکا که عمدتاً از اقشار محروم هم هستند فاقد اسناد هویتی برای رأی دادن هستند.

از روش‌ها و قوانینی که هر یک از دو حزب آمریکا به فراخور نیاز برای جلوگیری از مشارکت بخشی از رأی‌دهندگان در انتخابات استفاده می‌کنند به عنوان «سرکوب رأی» یاد می‌شود که یکی از اشکالات وارد به دموکراسی آمریکا است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.