نخست‌وزیر پیشین عراق گفت: با توجه به تحریم هایی که تهران با آن ها مواجه است ، عراق برای ایران بسیار مهم و راه تنفس به شمار می رود. عراق فرصت دارد که روابطی بر اساس منافع مشترک و احترام به حاکمیت ایجاد کند.

به گزارش جماران، حیدر العبادی،  رئیس ائتلاف نصر عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) گفت: عراق باید در روابط بین‌المللی خود تعادل ایجاد کند و از نزاع و درگیری دوری کند زیرا تنش نه به سود عراق و نه به سود منطقه است.

 

وی تاکید کرد: سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به ایران و دیگر کشورهای مجاور و منطقه، فرصتی برای توضیح استقلال عراق در تصمیم گیری و تحقق منافع عراق و منافع مشترک از طریق صلح و امنیت و دوری از درگیری ها است.

 

نخست وزیر پیشین عراق گفت: عراق تلاش دارد در دو سطح منطقه ای و بین المللی نقش ایفا کند و متناسب با حجم و قدرت و منافع خود، از روابط خوبش با آمریکا، ایران و عربستان بهره ببرد.

 

العبادی تاکید کرد که سفر الکاظمی به تهران مکمل سفرهای نخست وزیران پیشین عراق به این کشور است و هدف آن تمرکز بر منافع عراق و بهره گیری از عمق تاریخی و تمدنی عراق به منظور تقویت روابط خارجی این کشور است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تحریم هایی که تهران با آن ها مواجه است ، عراق برای ایران بسیار مهم و راه تنفس به شمار می رود. عراق فرصت دارد که روابطی بر اساس منافع مشترک و احترام به حاکمیت ایجاد کند. 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.