وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع عراق در گفت و گوی خود درباره نحوه همکاری های تهران - بغداد و توسعه هر چه بیشتر آن بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش جماران؛ سردار «مصطفی مرادیان»، وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران و «جمعه عناد»، وزیر دفاع عراق امروز (پنجشنبه) در نشستی درباره گسترش همکاری های نظامی - دفاعی دو کشور گفت وگو کردند.

در این دیدار که در محل وزارت دفاع عراق برگزار شد، دو طرف راه های اجرایی شدن توافق های نظامی - دفاعی تهران - بغداد را بررسی و بر تقویت و گسترش آن تاکید کردند.

در این نشست همچنین بر تقویت فعالیت مرکز تبادل اطلاعات چهار جانبه مبارزه با تروریست (کشورهای ایران، روسیه، سوریه و عراق) تاکید شد. 

وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع عراق در گفت و گوی خود درباره نحوه همکاری های تهران - بغداد و توسعه هر چه بیشتر آن بحث و تبادل نظر کردند.

مرادیان در این نشست همچنین گزارشی از پیشرفت های پزشکی و علمی جمهوری اسلامی ایران از جمله در مقابله با ویروس کرونا با وجود تحریم های غیرانسانی و ظالمانه آمریکا علیه کشورمان ارائه کرد.

مذاکرات امنیتی ایران و عراق

وزیر دفاع عراق نیز با بیان نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به بغداد در بخش های گوناگون به ویژه علیه تروریسم از تلاش های کشورمان در مبارزه با داعش قدردانی کرد. 

مرکز چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه و نماینده عراق در بغداد راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست های مختلف آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می‌گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس گروه تروریستی داعش و تکفیری ها در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.