در این مراسم سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه، سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه حضور دارند.

به گزارش جماران؛ فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: شهید سلیمانی قهرمان و فرمانده بی‌بدیل جبهه مقاومت بود و در هر میدانی که انقلاب اسلامی اقتضا می کرد، مردانه حاضر می شد، دلیرانه عمل می‌کرد و موفق از میدان خارج می‌شد.

سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه امروز (پنجشنبه) در مراسم اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش در مصلی امام خمینی(ره) تهران، اظهار داشت: شهید سلیمانی قهرمان و فرمانده بی‌بدیل جبهه مقاومت بود و در هر میدانی که انقلاب اسلامی اقتضا می کرد، مردانه حاضر می شد، دلیرانه عمل میکرد و موفق از میدان خارج می‌شد.

وی افزود: ابعاد شخصیت این انسان ارزشمند به دلیل اخلاصی که داشت، کمتر شناخته شده است.

سردار قاآنی ادامه داد: امشب اگرچه که برای بنده خیلی سخت بود که وصیت نامه ایشان را بخوانم، اما چون خانواده محترم این شهید عالی مقام فرمودند، از باب عرض ارادت و ادب وظیفه خود دانستم که این دستور آنها را اجرا و در محضر مردم قهرمان و قدرشناس وصیت نامه این شهید عالی مقام را قرائت کنم.

فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: ایشان وقتی قلمش هم به کاغذ می رفت هم با اخلاص بود و هم شجاعانه بود و هم با کلماتی موفقیت در نوشتن را به خوبی نشان می داد.

وصیت‌نامه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ادامه توسط سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه قرائت شد.

سردار پاکپور: راه حاج قاسم سلیمانی تا اخراج آمریکایی‌ها از منطقه ادامه خواهد داشت

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: راه حاج قاسم سلیمانی تا نابودی همه تروریست‌ها و اخراج آمریکایی‌ها از منطقه ادامه خواهد داشت.

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه مراسم اربعین سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی که شامگاه پنجشنبه در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: آمریکایی‌ها تروریست هستند و ما باید بدانیم که حاج قاسم سلیمانی در برابر آنها ایستاد و او بود که مبارزه علیه تروریسم را شروع کرد که در برخی مراحل هم به پایان رسید.

وی با بیان اینکه مردم دنیا شاهد هستند و دقیقا می‌بینند که چه کسی و چه قشری داعش را شکست داد، گفت: راه حاج قاسم سلیمانی تا نابودی همه تروریست‌ها و اخراج آمریکایی‌ها از منطقه ادامه خواهد داشت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: امروز می‌بینیم که خون شهید سلیمانی از وجود خود سردار سلیمانی بیشتر خودش را نشان داد.

سردار فدوی: شهید سلیمانی برنامه‌های آمریکایی‌ها در منطقه را بهم ریخت

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: شهید سلیمانی در سالهای اخیر برنامه های آمریکایی‌ها را در منطقه بهم ریخته بود.

سردار پاسدار علی فدوی در حاشیه مراسم چهلم شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش در جمع خبرنگاران در مصلی بزرگ امام خمینی(ره)، گفت: بیش از ۴۱ سال است که آمریکایی‌ها علیه ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شرارت و خباثت کرده و می کنند که شهادت سردار سلیمانی یکی از این خباثت‌هاست.

فدوی ادامه داد: شهید سلیمانی در سالهای اخیر برنامه های آمریکایی‌ها را در منطقه بهم ریخته بود. ایران در برابر شرارت بزرگ آمریکایی‌ها که ایجاد داعش در منطقه بود، ایستادگی کرد و آمریکا فرمانده اصلی نیروهای مقابله‌کننده با داعش را به شهادت رساند و با برپایی مراسم‌های تشییع و گرامیداشت باشکوهی که در نقاط مختلف جهان برگزار شد، همه دنیا فهمیدند آمریکا فرمانده اصلی مقابله‌کننده با داعش را به شهادت رسانده است.

سرلشکر سلامی: سیلی به آمریکا تا اخراج آخرین آمریکایی از بلاد اسلامی ادامه خواهد داشت

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا سیلی خورد اما سیلی بزرگ و نهایی ادامه دارد تا آخرین آمریکایی از بلاد اسلامی خارج شود و این نزدیک است.

سرلشکر سلامی: سیلی به آمریکا تا اخراج آخرین آمریکایی از بلاد اسلامی ادامه خواهد داشت

سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم اربعین شهادت سپهبد سلیمانی در مصلای امام خمینی(ره) تهران اظهار داشت: امشب در این فضای آسمانی و بهشتی، میهمان درخشان‌ترین ستاره‌های جاودان عالم اسلام هستیم. چهل روز است رخسار زیبای سردار بزرگ و تکرارنشدنی جبهه مقاومت اسلامی سردار شهید سلیمانی، سردار شهید ابومهدی المهندس و همرزمانشان و پس از آنان سردار شهید پاشاپور را ندیدیم؛ اما با حضور آسمانی آنان زندگی کردیم.

امشب قاسم با زبان اسماعیل با ما سخن گفت. دستیابی به بلندای این مجاهد بزرگ برای بنده حقیر امکان‌پذیر نیست. قلب‌ها را تسخیر کرده و چشم‌ها را چشمه اشک کرده و جهان را با بعثت و برانگیختگی جدیدی روبه‌رو کرده است.

وی افزود: ستایش و ابعاد عظیم این شخصیت بزرگ تنها با کلام قرآن کریم است. حاج قاسم محصول نماز شب بود. او بارقه‌ای از مقام نبوی(ص) را در وجود خود متبلور ساخت.

فرمانده سپاه گفت: قاسم در برابر دشمنان همچون کوه استوار بود. او از امیرمؤمنان آموخته بود که در میدان جنگ، کاسه‌های سر را باید به خدا هدیه داد. زره قاسم پشت نداشت و هرگز به دشمنان پشت نمی‌کرد. او همچنین اوج محبت و بال تواضع بود.

سرلشکر سلامی ادامه داد: او کسی بود که خدا را دوست می‌داشت. او 41 سال لباس جهاد را از تن به‌در نکرد و همواره در هجرت بود و روح جهاد را در بلاد اسلامی احیا کرد. آن وقتی که دشمن می‌گفت "کاری می‌کنیم که جوانان غربی شوند"، او بر پیشانی جوانان پیشانی‌بند جهاد بست.

وی ادامه داد: قاسم می‌دانست لباس جهاد، لباس عزت است و اگر قومی لباس جهاد از تن به‌در کند، لباس ذلت را خواهد پوشید. غیرت در وجود قاسم و یارانش موج می‌زد.

سرلشکر سلامی گفت: شهید سلیمانی تازه در بستر زمان جاری شده‌اند و این‌ها حقایق بزرگ برای ما و برای دفاع از نوامیس است. او بارها از فراز هندوکش گذشت. در افغانستان بهتر از هر افغانستانی او را می‌شناختند. او فرشته نجات بود و این شخصیت را نمی‌توان توصیف کرد.

وی گفت: او به‌معنای واقعی بزرگ و فراتر از واژه‌ها بود. عراق سرزمین نبرد او و سوریه میدان‌های نبرد صفین او بود. او همیشه به خیمه دشمن نزدیک بود و به دوردست دشمن می‌نگریست.

فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: او هرچه سنش می‌گذشت دلنشین‌تر و زیباتر می‌شد. او معجزه توکل و توسل بود. من می‌توانم بگویم او رخساره میدانی ولی فقیه بود و جز به اوامر امام خامنه‌ای نمی‌اندیشید و هرآنچه اجرا می‌کرد همان بود که رهبری می‌فرمودند. او عاشق رهبری بود.

وی بیان کرد: او را با دامنه‌های عظیم شخصیتش باید شناساند. او با همه مهربانی‌ها و خانواده‌دوستی که داشت، آن‌ها را به خدا می‌سپرد و به میدان جنگ می‌رفت. در آخرین پیامک‌های دختر شهید به دخترم این بود که "بابا بیست روز است، نیامده. دعا کنید برگردد". قاسم سلیمانی خون‌بهای آرامش یک ملت بود و آن وقت که ما در آرامش بودیم، او در میدان آتش بود.

سرلشکر سلامی گفت: او کاری کرد که تمام نقاط رژیم صهیونیستی زیر ترس آتش فلسطینی‌هاست. او اسرائیل را حبس کرد. او در تمام جنگ‌ها با رژیم صهیونیستی مستقیماً در میدان بود. قاسم سلیمانی کاری کرد که غزه و کرانه باختری و شمال فلسطین میدان فوران‌ آتش برای صهیونیستها است.

فرمانده‌کل سپاه اضافه کرد: زندگی در خطر، هنر حاج قاسم بود. او در شرق مدیترانه ایستاد تا اسلام آسیب نبیند و دوباره سرزمین‌های اسلامی اشغال نشوند.

سلامی ادامه داد: اگر صهیونیست‌ها کمی گوش شنوا داشته باشند، زبان ملت‌های مسلمان را می‌شنوند. او جهان اسلام را متحد کرد. او سیاست‌های آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید را به شکست کشانده بود. او معمار شکست آمریکا و اسرائیل تحت فرمان رهبری او بود. او آمریکایی‌ها را عاجز و افسرده می‌کرد. او شعله‌های بزرگ فتنه‌های تکفیری را خاموش کرد و به همین دلیل آمریکا او را تحمل نکرد.

وی خاطرنشان کرد: قاسم امروز تکثیر شده و جبهه مقاومت سامان جدیدی گرفته و انقلاب نفس جدیدی گرفته است. آمریکا سیلی خورد اما سیلی بزرگ و نهایی ادامه دارد تا آخرین آمریکایی از بلاد اسلامی خارج شود و این نزدیک است.

فرمانده سپاه تصریح کرد: امروز یکی از مسئولان صهیونیست گفت "ما با آمریکا تقسیم کار کردیم که آمریکا ایرانی‌ها را در عراق و ما ایرانی‌ها را در سوریه بزنیم". ما به آن‌ها می‌گوییم "اشتباه می‌کنید مانند همیشه و اگر دست از پا خطا کنید، هر دوی شما را می‌زنیم."

سردار سلامی افزود: بارها گفته‌ایم روی آمریکا حساب باز نکنید و گفتیم اگر می‌خواهید حساب باز کنید به دریا هم نگاه کنید. دریا نقطه نهایی سکونت شماست.

فرمانده‌کل سپاه در پایان از حضور مردم در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی تقدیر کرد و گفت: شما جهان را غافلگیر کردید و این هنر شما مردم است. همان‌گونه که در بیست و دوم بهمن به دشمن سیلی زدید، بار دیگر در دوم اسفند پای صندوق‌های رأی، موشک‌ها را به قلب آمریکا و رئیس جمهور تروریست آن شلیک می‌کنید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.