یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نحوه توزیع سبد حمایتی توسط دولت گفت: عمیقا نگران وضعیت سبد هزینه خانوار هستیم و از نزدیک وضعیت معیشت را رصد می کنیم.

به گزارش جماران، یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نحوه توزیع سبد حمایتی توسط دولت گفت: عمیقا نگران وضعیت سبد هزینه خانوار هستیم و از نزدیک وضعیت معیشت را رصد می کنیم.

ناهید تاج الدین اظهار داشت: تا پیش از این هم حداقل دستمزد کارگران با نرخ تورم شکافی معنادار داشت و بیم داریم با گران شدن بنزین شکاف دستمزد بیشتر از این شود، هزینه های حمل و نقل حدود ۱۰ درصد سبد هزینه خانوار را به خود تخصیص داده بود و  دولت با سه برابر کردن این هزینه سایر هزینه ها را هم تحت الشعاع قرار داد و این قطعا ایجاد تورم می کند، ضمن آنکه تورمی هم که  سبد حمایتی با تزریق نقدینگی ایجاد می کند باید در نظر گرفت.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: برای مثال درخصوص بیماری که در وضعیت اورژانسی قرار دارد ابتدا باید علائم حیاتی وی را  تثبیت کرد نه آنکه مستقیم روی آن عمل جراحی انجام داد، متاسفانه معیشت مردم و سبد هزینه خانوار نیز  در وضعیت اورژانسی قرار داشت و دولت در میانه این وضعیت به فکر اجرای یک ایده ۲۰ ساله یعنی واقعی تر کردن قیمت بنزین افتاد.

تاج الدین در پایان گفت: بعنوان نماینده مردم اصفهان معتقدم این سیاست را می شد به شکل تدریجی انجام داد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.