سرگئی لاوروف اظهار داشت: در همه شرایط پیدایش شرکای جدید و تسهیل در روابط تجاری با شرکای سنتی برای اقتصاد ایران پرثمر خواهد بود.

به گزارش جماران؛ وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که موافقتنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا بر وضع اقتصاد ایران تاثیر مثبت و پرثمر می‌گذارد.

«سرگئی لاوروف» روز چهارشنبه در آکادمی دیپلماتیک وابسته به وزارت خارجه قرقیزستان در پاسخ به این پرسش که چه موارد مثبتی در پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا وجود دارد؟، اظهار داشت: در همه شرایط پیدایش شرکای جدید و تسهیل در روابط تجاری با شرکای سنتی برای اقتصاد ایران پرثمر خواهد بود.

خواسته آمریکا از ایران درخصوص برجام ضد و نقیض است

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه سخنان خود در پاسخ به پرسش دیگری درباره برجام گفت که خواسته آمریکا از ایران برای اجرای برجام پس از خروج واشنگتن از این توافق ضد و نقیض است.

وی ادامه داد: آمریکا از این سند و از این توافق خارج شد و به این صورت نبود که صرفا از اجرای آن صرف نظر کرد، بلکه همه کشورها را از تجارت با ایران منع کرد، هرچند که این توافق به صورت مستقیم تجارت با ایران را به عنوان سهم جامعه جهانی در حل این مساله در پاسخ به انصراف ایران از بسیاری از فعالیت‌های خود در عرصه انرژی هسته‌ای پیش بینی کرده بود.

 لاوروف گفت: علاوه بر آن همینک آمریکا که از برجام خارج شده همه کشورها را از آنچه که ایران باید دریافت کند، منع می‌کند و از تهران می‌خواهد همه مفاد برجام را اجرا کند، این رویکردی کاملا ضد و نقیض است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.