فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه همزمان با بروز فتنه اخیر کنترل مرزها تشدید شد، گفت: در اغتشاشات اخیر هیچ مورد خاصی در مرزهای ایران رخ نداد.

به گزارش جماران، سردار "قاسم رضایی" در حاشیه کارگروه ویژه مرز استان بوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به انسجام و همدلی مسئولان در راستای تقویت مرزهای دریایی استان ادامه داد: با مدیریت عالی استاندار بوشهر، امنیت پایداری در مرزهای دریایی خلیج فارس و ساحل استان بوشهر وجود دارد.

وی در خصوص تشکیل کارگروه ویژه مرز استان بوشهر گفت: برای خدمات دهی به مرزنشینان، تجار، صیادان استان بوشهر و ... نیاز به ساماندهی مضاعف داریم که در این راستا کارگروه ویژه مرز تشکیل و مصوبات قابل توجهی برای تامین مطالبات مرزنشینان در این کارگروه مطرح شد.

فرمانده مرزبانی ناجا یکی از مصوبات جلسه را تسریع در تخلیه بار تجار در بنادر استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا افزایش ساعت کار بنادر و گمرکات برای تسهیل و کمک به مرزنشینان، لنج داران و بازرگانان از دیگر مصوبات جلسه کارگروه ویژه مرز است.

سردار رضایی با تاکید بر ساماندهی بنادر حوزه شمالی استان بوشهر عنوان کرد: ترمیم 4 بندر بر اساس زمان بندی از دیگر مصوبات جلسه است.

وی مدیریت بار قاچاق را مورد اشاره قرار داد و افزود: بر‌اساس مصوبات مقرر است در آن مکان هایی که دارای خلاء انسدادی است ترتیبی اتخاذ شود که گمرکات و بنادر، برنامه‌ها و طرح‌های لازم را تدوین و اجرا کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا به افزایش بسترهای تخلف در عرصه شناورها اشاره و تصریح کرد: افزایش ظرفیت‌های سوخت شناورها زمینه جرم و تخلف را هم افزایش داده بر این اساس دستگاه‌های ذیربط این مهم را مدیریت و اطلاع رسانی کنند و با متخلفان بر اساس قانون برخورد شود.

وی با بیان اینکه مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در لبه برنامه‌های دشمنان در صفر مرزی قرار دارد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اقدامات مناسبی که توسط مرزبانان انجام شد، هیچ مورد خاصی در اغتشاشات اخیر در مرزهای ایران رخ نداد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه همزمان با بروز فتنه اخیر تشدید کنترل مرزها در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: در این راستا کشفیات مواد مخدر افزایش یافت به‌گونه‌ای که در 72 ساعتی که فتنه تحمیل شد، افزون بر 3 تن مواد مخدر و کالاهای ضدفرهنگی بسیاری در مرزها کشف شد.

فرمانده مرزبانی ناجا هماهنگی و تعامل مرزنشینان در مقابله با فتنه اخیر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در بسیاری از مرزهای ایران به دلیل افزایش آگاهی مرزنشینان نسبت به قوانین و مقررات در مرزها، جرایم و تخلف‌ها نیز کاهش یافته و ضرورت دارد رسانه‌ ها از جمله صدا و سیما که تاثیرگذار و مورد اعتماد همگان هستند در تشریح قوانین و مقررات مرز، یاری رسان ما باشند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.