عضو حزب اتحاد ملت در پاسخ به نگرانی‌های اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان نگرانی های دوسویه ای دارند که شامل نا امیدی های موجود در میان مردم از ناکارامدی مجلس ، و نگرانی از عدم احراز صلاحیت ها است رای آوری یا رای نیاوردن ، اصلاح طلبان و لیست آنها مساله ای پسینی است.

به گزارش جماران؛ یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تلاش برای ورود افراد شجاع و توانمند، ولو با شکل گیری اقلیتی قدرتمند در مجلس، راهی واقع بینانه است که باید پیش روی اصلاح طلبان قرار گیرد.

محمد کیانوش‌راد در ارتباط با نحوه ورورد جریان اصلاحات به انتخابات اظهار کرد: هنوز هم به ائتلاف در انتخابات باید اندیشید . پیروزی در انتخابات اصلِ اساسی برای ورود در انتخابات است و طرح عدم ائتلاف واقع بینانه نیست . ائتلاف با برنامه معنای خاص خود را دارد . اصلاح طلبان هنوز باید برای ائتلاف با اصول گرایان میانه رو در قالب  تشّکل و برنامه اندیشه کنند. هنوز راه برای اصلاح طلبان  به‌صورت حداکثری باز نشده است، پس در این شرایط ائتلاف ملی، چاره ساز است. اصرار به عدم ائتلاف درون جناحی یا فرا جناحی اشتباه است.

وی در پاسخ به این پرسش که شاخص‌های انتخاب کاندیدهای اصلاح طلب  چه خواهد بود گفت: کاندیداهای اصلاح طلب یا ائتلاف ،  به برنامه های ارائه شده توسط اصلاح طلبان  که شرطی لازم و کافی جهت حمایت است ، باید متعهد و پای بند باشند. تلاش برای ورود  افراد شجاع و توانمند ، ولو با شکل گیری اقلیتی قدرتمند در مجلس ، راهی واقع بینانه است که باید پیش روی اصلاح طلبان  قرار گیرد.

این عضو حزب اتحاد ملت ابراز عقیده کرد: انتخابات حقِ مردم است. انتخابات توسط مردم و برای مردم است و نه برای جریانات خاص.

کیانوش‌راد در ارتباط با شاخصه‌های ضروری سر لیست اصلاحات گفت: بحث سرلیست انتخاباتی اصلاح طلبان ، بحثی فرعی و انحرافی است. اصلاح طلبان باید از افراد قوی و امین و وفادار به برنامه های اصلاحات در کشور حمایت کنند  و زد و بندهای رایج و بده بستان ها و تعارفات ، و نقش  پول و سرمایه در گزینش ها باید از اردوگاه اصلاح طلبان زدوده شود . باقی مساله و انتخاب افراد به دست مردم است .

وی در پاسخ به نگرانی‌های اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان نگرانی های دوسویه ای دارند که شامل نا امیدی های موجود در میان مردم از ناکارامدی مجلس ، و نگرانی از عدم احراز صلاحیت ها  است  رای آوری یا رای نیاوردن ، اصلاح طلبان و لیست آنها مساله ای پسینی است. 

این فعال سیاسی در پایان گفت: مساله مهم ، حفظ صندوق های رای برای رفع اختلافات و حتی رفع خصومت ها در میان جناح ها و سلایق گوناگون برای اداره کشور است. مردم را نه تنها به انتخابات، که به نتایج انتخابات هم در اداره کشور باید امیدوار ساخت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.