یک سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک نشست خبری هفتگی در پاسخ به سؤالی درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه تنی چند از مقامات ایرانی گفت: «دولت چین با وضع تحریم‌های یکجانبه علیه مقامات دیگر کشورها مخالف است. تحریم و یا تهدید کردن به تحریم نمی‌تواند مشکلی را حل کند.»

به گزارش جماران؛ سخنگوی وزارت امور خارجه چین تأکید کرد که آمریکا باید سیاست‌های اشتباهی مانند تحریم و فشار حداکثری علیه ایران را رها کند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت امور خارجه چین، یک سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران از سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران انتقاد کرد.

این مقام چینی در یک نشست خبری هفتگی در پاسخ به سؤالی درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه تنی چند از مقامات ایرانی گفت: «دولت چین با وضع تحریم‌های یکجانبه علیه مقامات دیگر کشورها مخالف است. تحریم و یا تهدید کردن به تحریم نمی‌تواند مشکلی را حل کند.»

وی در رابطه با تصمیم ایران برای اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای که در پی تحریم‌های آمریکا و کوتاهی طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان ذیل برجام اتخاذ شده است، افزود: «آمریکا باید برای رفع این بحران از راهبردهای اشتباه خود مانند تحریم‌های یکجانبه و فشار حداکثری دست بردارد. اساس کار باید بر مذاکره و دیپلماسی با رعایت اصول برابری و احترام متقابل استوار باشد.»

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.