​سومین کنگره بین‌المللی قلب رضوی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش جماران؛ تولیت آستان قدس رضوی صبح امروز در مراسم آغاز به کار کنگره جهانی قلب رضوی که با حضور 700 متخصص از 18 کشور جهان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حال برگزاری است گفت: یکی از مهمترین و برجسته‌ترین راهبردهای آستان قدس رضوی، راهبرد توسعه و پیشرفت علمی است.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی ، این کنگره بین‌المللی را فرصتی مغتنم برای تبادل آخرین دستاوردهای علمی دانست و با اشاره به جایگاه علم در دین مبین اسلام، اظهار کرد: در دین اسلام فراگیری علم در کتاب و سنت بسیار مورد تبلیغ و تشویق قرار گرفته و اسلام علم‌آموزی را به عنوان یک بایسته مقدس مورد تأکید قرار داده است.

وی با تأکید بر اینکه علم آموزی در منظومه معرفتی ائمه اطهار علیهم‌السلام و مکتب تشیع از جایگاه رفیع و بی‌بدلیل برخوردار است. افزود: علاوه بر آموزه‌های قرآنی، سیره علمی و عملی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام نیز رویکرد توجه به فراگری علم را تأیید می‌کند و هر کدام از آن بزرگواران در راستای اعتلای علم اقدامات تابنده و ارزشمندی را داشته‌اند، به گونه‌ای که در طول تاریخ اسلام بشریت از زلال اقدامات علمی آن بزرگواران سیراب شده است.

تولیت آستان قدس رضوی توجه به پیشرفت و تعالی علم را راهبردی اساسی در آستان قدس رضوی معرفی کرد و گفت: با عنایت به انتساب آستان قدس رضوی به امام علی بن موسی الرضا(ع) ملقب به عالم آل محمد(ص) و توصیه‌های رهبری عظیم الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، یکی از مهمترین و برجسته‌ترین راهبردهای آستان قدس رضوی، راهبرد توسعه و پیشرفت علمی است و این مهم همواره مورد توجه بنده بوده و خواهد بود.

وی ابراز کرد: آستان قدس رضوی با تکیه برظرفیت‌های عظیم علمی کشور، جهان اسلام و نیز استفاده بهینه از امکانات و تشکیلات موجود و نیز ایجاد ساختارهای جدید در دستیابی به توسعه و پیشرفت علم، شتاب مضاعفی خواهد داشت.

رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی نیز در این مراسم ابراز کرد: جمعی از متخصصان و جراحان داخلی و خارجی از 19 کشور جهان در این کنگره سه روزه از 17 تا 19 مهر 1398 حضور خواهند داشت.  

دکتر محمود محمدزاده شبستری با اشاره به برگزاری باشکوه دو دوره گذشته کنگره بین‌المللی قلب در بیمارستان رضوی ادامه داد: بسیار خرسندیم که سومین دوره این کنگره با شکوه و رونق بیشتری برگزار می شود و امسال حداقل 15 میهمان بیشتر از سال گذشته در این کنگره حضور دارند که بی شک این امر از عنایت خاصه امام رضا(ع) است و باید قدردان آن باشیم.

وی گفت: این کنگره میزبان بیش از 40 متخصص و جراح خارجی است که از رؤسای انجمن‌های علمی قلب و عروق و پزشکان برجسته و درجه یک جهان هستند.

شبستری به ثبت‌نام حدود 700 نفر در سومین کنگره جهانی قلب رضوی اشاره و اضافه کرد: 20 دانشگاه و انجمن علوم پزشکی کشور و چهار انجمن بزرگ قلب و عروق دنیا در این رویداد علمی پزشکی به مدت سه روز به گفتگو و تبادل علمی جدیدترین یافته‌ها در حوزه قلب و عروق می‌پردازند.

رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با اشاره به انجام 200 سخنرانی در این کنگره قلب تصریح کرد: 22 عمل زنده قلب و عروق در بیمارستان رضوی و بیمارستان قلب شهید رجایی تهران در طول سومین کنگره بین‌المللی قلب رضوی انجام خواهد شد که به صورت هم‌زمان در کانال‌های ویدیویی در سطح جهان قابل مشاهده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.