یک منبع آگاه در دولت آلمان دوشنبه با اشاره به «جنگ در یمن» و «مخالفت سوسیال دموکرات‌ها» با لغو مهلت قانونی توقف صادرات سلاح به عربستان گفت، دولت «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان توقف صادرات تسلیحات به عربستان را تمدید خواهد کرد.

به گزارش جماران؛ یک منبع آگاه در دولت آلمان عصر دوشنبه به وقت تهران از تمدید توقف صادرات سلاح و تجهیزات نظامی به عربستان خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» یک منبع آگاه در دولت آلمان دوشنبه با اشاره به «جنگ در یمن» و «مخالفت سوسیال دموکرات‌ها» با لغو مهلت قانونی توقف صادرات سلاح به عربستان گفت، دولت «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان توقف صادرات تسلیحات به عربستان را تمدید خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، چندی قبل محافظه کاران و شرکای آن‌ها در حزب سوسیال دموکرات (SPD) توافق کردند که صادرات سلاح به کشورهای درگیر در جنگ یمن را متوقف کنند.

دولت آلمان در فروردین ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان را برای مدت 6 ماه تمدید کرده بود. «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان هم گفته بود که تصمیم برلین درباره فروش تسلیحات به عربستان سعودی به تحولات در عرصه یمن بستگی دارد.

این در حالی است که یک حزب دیگر آلمان امروز خواهان توقف عدم صادرات سلاح به عربستان شد و دلیل آن را حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان عنوان کرد.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، «یورگن هارت» سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون اتحاد احزاب حاکم دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آلمان دوشنبه گفت، محافظت از «عربستان سعودی» و «امارات متحده عربی» نیز به نفع ثبات آلمان است.

برخی اخبار حکایت از آن دارد که دولت آلمان به رغم ایجاد ممنوعیت فروش تسلیحات به عربستان، 400 میلیون یورو به ائتلاف سعودی سلاح فروخت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.