وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد: اقدامات امارات متحده عربی در واقع حمایت از انجام جنایت های جنگی و نقض حقوق بشر در لیبی است.

به گزارش جماران؛ «محمد الطاهر سیاله» وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی روز دوشنبه طی نامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد، مواضع دولت امارات متحده عربی در حمایت از نیروهای کودتاگر ژنرال حفتر را محکوم کرد.

به گزارش الجزیره، سیاله در نامه به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته است: امارات از کسانی که به پایتخت لیبی حمله کردند حمایت و به آن ها کمک می کند.

در این نامه آمده است: اقدامات امارات متحده عربی در واقع حمایت از انجام جنایت های جنگی و نقض حقوق بشر در لیبی است.

وزیر خارجه لیبی افزود: حمایت امارات از کودتای علیه دولت قانونی لیبی نقض صریح قطعنامه های شورای امنیت است.

در این نامه آمده است: دولت لیبی بر حق خود در دفاع از کشور و مقابله با متجاوزان تاکید می کند.

سیاله همچنین گفته است: ما امارات را مسئول کامل وقایع جاری می دانیم و هرگز اجازه نخواهیم داد تا خون مردم لیبی بیهوده ریخته شود.

وزیر خارجه لیبی اضافه کرد: ما مواضع خصمانه امارات متحده عربی که پایتختش را پایگاه تبلیغاتی حفتر قرارداده به شدت محکوم می کنیم.

اوضاع در لیبی، پانزدهم فروردین امسال همزمان با دستور ژنرال "خلیفه حفتر" از نزدیکان "معمر قذافی" دیکتاتور سابق، به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس، متشنج شد.

لیبی از زمان سرنگونی قذافی در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است. نظامیان طرفدار حفتر (مورد حمایت امارات و عربستان و فرانسه) بر شرق این کشور مسلط هستند و ارتش دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» (مورد پذیرش جامعه جهانی) کنترل غرب لیبی را در دست دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.