این ۲۵ قلم داروی مورد نیاز بیماران طبق مجوز دریافتی از سازمان غذا و دارو در مورد واردات داروهای فوریتی تامین شده است.

به گزارش جماران؛ مدیرعامل شرکت بازرگانی سها کیش وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، از تامین ۲۵ قلم داروی مورد نیاز بیماران خاص (بیماران پیوندی، سرطانی و متابولیک) خبر داد و گفت: این داروهای نسل جدید به منظور درمان بیماران یادشده از ابتدای سال جاری تاکنون تامین و وارد کشور شده است.

مهیار ولی میرزا افزود: این ۲۵ قلم داروی مورد نیاز بیماران طبق مجوز دریافتی از سازمان غذا و دارو در مورد واردات داروهای فوریتی تامین شده است.

وی ادامه داد: این داروها شامل meningococcal (واکسن مننژیت مننگو کوکال برای زائران حج تمتع ۹۸)، Cellcept (برای جلوگیری از رد پیوند عضو)، Rhogam (انتی دی ایمنوگلوبولین برای مادرانی که RH خونشان با نوزاد متفاوت است)، PENEPIN (بازکننده مسیرهای هوایی در مسمومیت ها)، IVIG (ایمونوگلوبین ورودی نقص سیستم ایمنی در کودکان)، Gonadorelin (برای درمان ناباروری زنان) و Purinethol (برای درمان سرطان خون به خصوص برای کودکان) است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی سها کیش هلال احمر ادامه داد: داروهای دیگری که از سوی این شرکت در مدت زمان یادشده برای درمان بیماران خاص تامین شده داروهای ضد سایکوز برای درمان جانبازان، بیماران سرطان ریه و سرطان ریه پیشرفته، ضد صرع، سرطان کبد پیشرفته، ام اس، سرطان سینه پیشرفته وابسته به هورمون، سرطان خون، درمان کولیت و التهاب دیواره روده، هپاتیت بی مزمن و الزایمر پیشرفته است.

ولی میرزا تصریح کرد: جمعیت هلال احمر رسالت مقدس و وظایف خطیری برعهده دارد؛ به طوری که این شرکت به عنوان زیرمجموعه سازمان تدارکات پزشکی این جمعیت ملی وظیفه ای مهم در بحث تسهیل در واردات و صادرات اقلام دارویی، تجهیزات پزشکی و تلاش برای رفع دغدغه های دارویی بیماران را دارد که این مهم با همت و تلاش متخصصان، کارشناسان و کارکنان خدمتگذار این شرکت با روندی قابل قبول در حال انجام است.

وی سرمایه گذاری و مشارکت برای ساخت، تولید و فروش دارو و تجهیزات پزشکی، محصولات بهداشتی و آرایشی، واردات، صادرات، تولید و توزیع انواع فرآورده های دارویی، غذایی، فرآورده های رژیمی و بیولوژیک، داروهای گیاهی، تجهیزات پزشکی مصرفی مراکز درمانی و بیمارستانی و اخذ نمایندگی موارد یادشده از داخل و خارج کشور را از دیگر موارد فعالیت شرکت بازرگانی سها کیش سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر عنوان کرد.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی به عهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند. این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، احترام به انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آن ها است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.