اخبار مرتبط

سفیر اسبق ایران در اردن مطرح کرد:

برخی ساکنان شهرک صهیونیست نشین از این می ترسند که ارسال پهپاد، شیوه عملیاتی جدیدی برای حزب الله پس از آن باشد که ارتش اسرائیل، تونل ها را در مرزها منهدم کرد.

به گزارش جماران؛ ساکنان شهرک‌های صهیونیست نشین از ورود پهپادی از سمت لبنان به آسمان اراضی اشغالی فلسطین به شدت ابراز نگرانی کردند.

ساکنان شهرک صهیونیست نشین «شلومی» نگرانی شدید خود را از ورود پهپادی به حریم هوایی اراضی اشغالی فلسطین از سمت لبنان ابراز کردند.

بر اساس گزارش روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت، برخی ساکنان این شهرک از این می ترسند که ارسال این پهپاد، شیوه عملیاتی جدیدی برای حزب الله پس از آن باشد که ارتش اسرائیل، تونل ها را در مرزها منهدم کرد.

این روزنامه افزود گابی نعمان رئیس شورای محلی شهرک شلومی از عدم رهگیری پرنده غریبه ابراز تعجب کرد و گفت عاقلانه نیست که پرنده از اینجا به سلامت خارج شود، این بار شاید به خاطر فیلمبرداری پرواز کرده باشد و بار دیگر حتما آن را برای اجرای عملیات ارسال خواهند کرد.

از سوی دیگر، تالیا سورک از ساکنان شهرک صهیونیست نشین شلومی گفته است که این پهپاد را در حالی که از فراز منزلش عبور می کرده مشاهده کرده است. وی افزود من صدای قوی شنیدم به سمت بیرون رفتم و چیزی را در آسمان به مدت چند ثانیه مشاهده کردم. وی پرسید ارتش(رژیم صهیونیستی) در آن لحظات کجا بوده است؟

همچنین گادی شبتای یکی دیگر از شهرک نشینان صهیونیست که در منطقه ای نزدیک راس الناقوره زندگی می کند، گفته است به نظر می رسد که حزب الله برای ما غافلگیری آماده می کند، اگر نتواند از زیر زمین نفوذ کند، تلاش خواهد کرد از طریق هوا نفوذ کند، آسمان باز است، مسافت کوتاه است و پهپادها سریع پرواز می کنند و اگر ارتش اسرائیل این مشکل را در زمان مشخصی حل نکند، ما خود را در وضع بد یا بدتر از وضعیت بحرانی اطراف غزه خواهیم یافت.

هایلی : امنیت اسرائیل در «معامله قرن» مافوق هر چیزی است

روزنامه یسرائیل هیوم مصاحبه ای با نیکی هایلی سفیر سابق ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل انجام داد که هایلی درباره توطئه معامله قرن آمریکا چنین گفت این طرح را مطالعه کردم، معتقدم از طریق فکر و اندیشه فراگیر آماده شده و من متقاعد شده ام که به شکل خوبی تهیه شده و دو طرف را در نظر گرفته است. وی افزود طرح رئیس جمهور(ترامپ) هرگز زیانی به اسرائیل نخواهد رساند و در نتیجه باید از آن استقبال کرد.

هایلی افزود هیچ دلیلی برای اینکه اسرائیل احساس نگرانی کند، وجود ندارد، هنگامی که تیم صلح برای این طرح فعالیت کردند، یکی از اهداف اصلی جارید کوشنر(داماد ترامپ) و جیسون گرینبلات(نماینده رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه)، این بود که از زیان رساندن به امنیت اسرائیل جلوگیری شود، آنها اهمیت امنیت و حفظ امنیت اسرائیل را درک می کنند، معتقدم همه باید به این طرح(معامله قرن) با منطق باز نگاه کنند همه باید به طرح صلح(معامله قرن) علاقه مد باشند و برای وضعیت بهتر تلاش کنند، معتقدم این وضعیت ممکن است رخ دهد.

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل افزود این مسئله هرگز آسان نخواهد بود، هیچ یک از دو طرف این طرح را دوست نخواهند داشت، ولی هیچ یک از دو طرف نمی خواهند از آن متنفر باشند، هر دو طرف خواهان صلح هستند و اگر بخواهند آنها تصمیم خواهند گرفت که جزئیات چیست نه ایالات متحده.

هایلی افزود نقش کشورهای عربی این است که به محمود عباس(ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان بگویند که راه بهبود وضعیت فلسطینیان رسیدن به میز مذاکرات(سازش) است، ولی مخالفت وی، چهره واقعی ابومازن و جهان عرب را آشکار می کند، این نشان می دهد که کشورهای عربی واقعا اهتمامی به فلسطینیان نشان نمی دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

سفیر اسبق ایران در اردن مطرح کرد:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.