رئیس مجلس شورای اسلامی درباره دیدار ترامپ و مکرون بیان کرد: سخنان مکرون در دیدار با ترامپ تأسف‌آور و ناشیانه بود ظاهرا او با هرکسی ملاقات دارد مطابق میل او رفتار می‌کند.

به گزارش جماران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشینه ۱۹ خرداد) در نطق پیش از دستور گفت: لازم می‌دانم از حرکت گسترده و هوشمندانه ملت عزیز در روز قدس سپاسگزاری نمایم که در مقابل دسیسه شیطانی اخیر رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به سرنوشت ملت فلسطین غیرت دینی و انقلابی خود را به نمایش گذاشتند و معامله بزرگ قلابی قرن را به معادله بی هویتی رژیم صهیونیستی بدل کردند.

وی افزود: سال‌ها پیش رهبری معظم در مسئله فلسطین راه حل دقیقی ارائه کردند و چند روز پیش آن را مجدد طرح کردند و آن رجوع به آرای ملت فلسطین است که از چند جز تشکیل شده است. طبق این طرح اولاً همه باید به همه‌پرسی تن دهند و آوارگان فلسطینی از گوشه و کنار جهان به کشور خود بازگردند تا در یک رفراندوم همه فلسطینی‌ها اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی بتوانند در مورد نوع حکومت آینده کشور خود تصمیم‌گیری کنند. در نهایت حکومت انتخابی مردم در خصوص وضعیت یهودیان انتقال یافته به سرزمین فلسطینی تصمیم‌گیری خواهند کرد.

لاریجانی ادامه داد: بیانات مقام معظم رهبری در روز رحلت سالگرد رهبر فقید انقلاب عمیق، استوار و راهگشای حرکت ملت در شرایط فعلی بود. ایستادگی مبتکرانه راهبر دقیقی است که علاوه بر خنثی کردن طرح‌های موزیانه دشمن، منجر به اقتدار بیشتر کشور می‌شود.

وی  سخنان اخیر رئیس‌جمهور فرانسه در دیدار با ترامپ را تاسف‌آور و ناشیانه خواند و گفت: طرح اینگونه مطالب از زبان ترامپ بعید نیست، اما گفتن این مطالب از زبان مکرون هیچ سنخیتی با محتوای مذاکرات متعددی که حضوری و تلفنی با آقای روحانی رئیس‌جمهور کشورمان منتقل می‌کرد، نداشت؛ ظاهرا مکرون با هرکس ملاقات یا مذاکره‌ای دارد مطابق میل او سخن می‌گوید.

رئیس مجلس تصریح کرد: اگر آقای مکرون اینقدر در حل مسائل بین‌المللی و خط و نشان کشیدن برای سایر ملت‌ها متبحر است، بهتر نیست مشکلات داخلی خود را سروسامان دهد که اینقدر کشته و زخمی روی دست ملت فرانسه نگذارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از رئیس‌جمهور عراق که در کنفرانس اخیر در عربستان با درایت و فهم درست از شرایط منطقه از جایگاه ملت رشید عراق پرده از مسئله‌سازی سعودی برداشت و از ملت ایران حمایت نمود، تشکر می‌کنم. از دولت محترم سوریه هم در این زمینه سپاسگزاری می‌کنم.

وی در بخشی دیگری سخنان خود با اشاره به وضعیت بازار مسکن عنوان کرد: توجه به اولویت نخست کشور که موضوع اقتصادی است و توجه جدی به استقلال اقتصادی و کارآفرینی و تولید ملی و رفع موانع آن مهمترین وظیفه دولت و مجلس است.

رئیس مجلس اظهار داشت: در این زمینه یکی از موضوعات مهم، مسئله مسکن در کشور است که در بررسی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس بین ۵۰ تا ۸۰ درصد درآمد متوسط افراد را در برمی‌گیرد که این رقم بسیار نامتعادل است.

لاریجانی یکی از روش‌های کاهش قیمت مسکن را بیرون کشیدن زمین از بورس‌سازی دانست و گفت: داشتن طرح فراگیر در ساخت و ساز مسکن هم ضروری است و یکی از مسائل و چالش‌هایی که نمایندگان به آن می‌پرداختند، همین موضوع بوده است.

وی افزود: کمیسیون عمران مجلس در این زمینه جلساتی را با مسئولان مربوطه برگزار کرد و نهایتاً در جلسه‌ای با حضور وزیر مسکن، رئیس بانک مرکزی، رئیس بنیاد مسکن و رئیس مرکز پژوهش‌ها، رئیس کمیسیون عمران، ابعاد این طرح بررسی شد. راهکارهای تحقق ایده یک میلیون مسکن در هر سال از سطح روستا تا شهرهای کوچک و متوسط و بزرگ و نحوه پشتیبانی دولت و تسهیلات بانکی در سطوح مختلف مشخص شد.

رئیس مجلس با بیان اینک امروز ابعاد این موضوع در این جلسه مطرح و از آرای نمایندگان محترم استفاده خواهد شد، اظهار داشت: این موضوع یکی از مسائل مهم جامعه مخصوصاً برای جوانان است که مجلس روی آن تمرکز کرده است و قطعاً تا وصول نتیجه آن پیگیری و نظارت خواهد کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.