اخبار مرتبط

گفتاری از آیت الله العظمی جوادی آملی ؛

در مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله جوادی آملی؛

آیت الله العظمی جوادی آملی با بیان اینکه علاقه و گرایش مردم به نظام سرمایه است، گفت: اگر تشنگان خدمت باشید نه تشنگان جاه و مقام، حساب ها را می توان جدا کرد و محدوده دین را در هسته مرکزی قرار داد و به آن دل بست، در این صورت در دنیا و آخرت محبوب هستید.

به گزارش جماران، این مرجع تقلید شیعیان در برنامه حکمت ربّانی که در ماه مبارک رمضان از شبکه سوم سیما پخش می شود، به یکی از حکمت های امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و بیان داشت: حضرت فرمود: طرز مهربانانه، رئوفانه، عاقلانه و دوستانه با مردم زندگی کنید که اگر مردید، گریه کنند و اگر زنده بودید به شما مهر بورزند اما منافق، انسان در زمان حیات و بعد از مرگ از او متنفر است.

او تصریح کرد: انسان خیر دیگران را بخواهد، خدا همان خیر را به او می رساند، نه بیراهه برویم و نه راه کسی را ببندیم، اگر ما خیر کسی را بخواهیم، خداوند چند برابر به ما می دهد، کار خیر یک اثر فقهی دارد که ثواب دارد، یک اثر کلامی هم دارد که بهشت است. اینها محفوظ.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به آیات پایانی سوره بقره گفت: هر کار خیری که انسان انجام می دهد موقعیت خود را ثابت می کند و در روزگار نمی لغزد و این دیگر کار فقهی، کلامی نیست بلکه اخلاقی است و اخلاق هم موعظه نیست بلکه علم دقیق جان کندنی است که چکار کنیم نلغزیم؟

او ادامه داد: هر کار خیری که انسان انجام می دهد قبل از اینکه اثرش به دیگری برسد، موقعیت هستی این شیء تثبیت می شود و این از غرر آیات ماست.

این مفسر قرآن کریم علاقه و گرایش مردمی را سرمایه دانست و افزود: هرموقع خدای ناکرده، دشمن خواست به این نظام آسیب برساند، مردم این نظام، قرآن و عترت و خون شهدا را دوست دارند، ائمه و قرآن را دوست دارند و هروقت بیگانه بخواهد تعرض کند، این مردم حضور دارند. اینگونه در خدمت نظام باشیم.

او با بیان اینکه منظور ما شخص نیست، گفت: ممکن است موافق شخص نباشیم، مخالف باشیم اما این نظام، انقلاب و شهدا و جانبازان، آزادگان ۱۱ ساله و این جانبازان قطع نخاعی همه برای امنیت ما هستند.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: اگر تشنگان خدمت باشید نه تشنگان جاه و مقام، حساب ها را می توان جدا کرد و محدوده دین را در هسته مرکزی قرار داد و به آن دل بست، در این صورت در دنیا و آخرت محبوب هستید، اگر زنده اید دلها متوجه شماست و اگر رحلت کردید به یاد شما هستند و این سرمایه برای همه شما هست.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

گفتاری از آیت الله العظمی جوادی آملی ؛

در مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله جوادی آملی؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.