سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در خصوص «تبادل» تا جایی که مطلع هستم موضوع تازه ای نیست و از مدت ها قبل موضوع در سطوح عالی مطرح و از وزیر امور خارجه خواسته شد در صورت حصول شرایطی مسئله را با توجه به ابعاد انسانی آن پیگیری کنند.

به گزارش جماران؛ سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر این که دکتر ظریف اهتمام جدی به استقلال قوا دارد، گفت: تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا موضوع تازه ای نیست و از مدت ها قبل در سطوح عالی مطرح و از وزیر امور خارجه خواسته شد در صورت حصول شرایطی موضوع را با توجه به ابعاد انسانی آن پیگیری کند.

«سید عباس موسوی» در خصوص اظهارات سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر عدم هماهنگی با قوه قضاییه در موضوع تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا تاکید کرد: استقلال قوا همواره از دغدغه های مسئولان عالی قوه مجریه به ویژه در دستگاه دیپلماسی است و شخص دکتر ظریف به این مهم اهتمام جدی دارد و همواره در مواجهه با درخواست های دیپلماتیک یا پرسش رسانه های خارجی بر آن تاکید کرده است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در خصوص «تبادل» تا جایی که مطلع هستم موضوع تازه ای نیست و از مدت ها قبل موضوع در سطوح عالی مطرح و از وزیر امور خارجه خواسته شد در صورت حصول شرایطی مسئله را با توجه به ابعاد انسانی آن پیگیری کنند. 

موسوی ضمن تبریک انتصاب غلامحسین اسماعیلی به عنوان سخنگوی جدید قوه قضاییه اظهارداشت: به عنوان سخنگوی جدید دستگاه دیپلماسی بنا دارم تا برگزاری جلسات منظمی برای هماهنگی و هم افزایی اطلاعات و مواضع با یکدیگر پیشنهاد کنم. 

به گزارش ایرنا، سخنگوی قوه قضاییه امروز در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اظهارات وزیر امور خارجه مبنی بر تبادل زندانیان آمریکایی و آخرین وضعیت پرونده نازنین زاغری، گفت: قوه قضاییه، مستقل است و متولی و متکفل امور قضایی از جمله مساله زندانیان محسوب می شود. 

وی ادامه داد: در دوره جدید مذاکره‌ای در ارتباط با تبادل زندانیان انجام نشده است اما از قبل از این خبر ندارم. 

اسماعیلی اضافه کرد: با رعایت استقلال، قوه قضاییه در صورتی که ضوابط و مقررات ایجاب کند و مراجع ذی صلاح تصمیم بگیرند، همکاری لازم را خواهد داشت. انتظار ما این است که در مورد موضوعات مرتبط با قوه قضاییه اظهارنظر نکنند یا با هماهنگی دستگاه قضایی صورت گیرد.

وی درباره پرونده نازنین زاغری اضافه کرد: این فرد پرونده محکومیت دارد و در حال تحمل کیفر است. همچنین پرونده مفتوح دیگری نیز دارد که در دست رسیدگی است و این پرونده هم در فرصت مناسب رسیدگی می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.