اخبار مرتبط

جان ریچاردسون اظهار داشت: نیروی دریایی آمریکا عملیات خود را تغییر نداده و همچنان مطابق با قوانین بین‌المللی رفتار می‌کند. ما به همکاری با متحدان برای اطمینان از رفت و آمدهای آزاد و جریان تجارت در آب‌های بین‌المللی ادامه می‌دهیم.

به گزارش جماران؛ یک فرمانده نیروی دریایی آمریکا پس از اقدام خصمانه دولت این کشور علیه سپاه گفت: قواعد ما درباره چگونگی مواجهه با نیروی دریایی سپاه ایران تغییری نکرده است.

جان ریچاردسون، فرمانده عملیات نیروی دریایی ارتش آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه خبری یواس‌ان‌آی تصریح کرد که این واحد دستوری مبنی بر تغییر قواعد نیروی دریایی در آب‌های خلیج فارس، ازجمله در مواجهه با نیروی دریایی سپاه پاسداران دریافت نکرده است.

ریچاردسون افزود: اگرچه نیروی دریایی همیشه هنگام عملیات در خلیج (فارس) نسبت به نیروی دریایی سپاه هوشیار بوده است اما قواعد ما پس از تصمیم کاخ سفید برای تروریستی اعلام کردن نام سپاه تغییری نکرده است.

همچنین سخنگوی ناو پنجم نیروی دریایی آمریکا که در منطقه قرار دارد، اظهار داشت: نیروی دریایی آمریکا عملیات خود را تغییر نداده و همچنان مطابق با قوانین بین‌المللی رفتار می‌کند. ما به همکاری با متحدان برای اطمینان از رفت و آمدهای آزاد و جریان تجارت در آب‌های بین‌المللی ادامه می‌دهیم.

دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که نام سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی قرار می‌دهد. شورای امنیت ملی ایران نیز در اقدامی متقابل، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در منطقه، موسوم به سنتکام را تروریستی اعلام کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.